Adana – Erzurum Uçuş Sorgula

Kültüründeki çeşitlilikle oldukça renkli Adana şehrinde bulunan Şakirpaşa Havalimanından ülkemizin dördüncü büyük şehri Erzurum Havalimanına uçuş yapmak için sorgula işlemi yapıldığında direkt uçuşun olmadığı görülecektir. Adana şehrinin sıcağından biraz olsun kaçıp Erzurum Palandöken Dağlarında serinlemek isteyenler uçuş için sorgula işlemi neticesinde gün içerisinde ekrana yansıyan aktarmalı 13 seferden birini tercih etmeleri gerekecektir. Adana şehrinde bulunan Şakirpaşa Havalimanından ülkemizin birçok köşesine direk uçuşlar yapılmaktadır. Fakat Erzurum Havalimanına uçuş yaparken İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen veya Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden aktarma yapılmaktadır. Günün farklı zaman dilimlerinde çok sayıda sefer olduğundan dolayı seferlerden Ekonomi, Fırst Class, Bussiness Class sınıflarından uçak bileti bulmak sıkıntı olmamaktadır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı ile Erzurum Havalimanı arasında Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ve Anadolujet havayolu firmalarının seferleri bulunmaktadır. Pegasus firması, sabah 05.40, 07.55 saatlerinde öğle 12.55, 15.20, 15.30 saatlerinde uçuş yaparken, Türk Hava Yolları’nın gündüz 11.15, 12.40, gece 23.50 saatlerinde seferleri vardır. Anadolujet ile uçmak isteyenler ise sabah 06.25, 09.20, öğle 13.30 ve akşam 17.55 saatlerinde uçak bileti bulabilirler. İki şehir arası hava yolunda 611 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. Bu mesafe direkt uçuş ile 1 saat 20 dakika sürebilecek iken aktarma olunca yapılan yolculuğun süresi uzamaktadır. Bekleme süresi, aktarma sayısı ve aktarma rotasına göre değişen yolculuk süresi en kısa 3 saat iken en uzunu 10 saat 35 dakika kadar sürmektedir.

Uçak bileti fiyatları biletin alındığı tarihe ve sınıfa göre değişmektedir. Tatil ve seyahat planlarını aylar öncesinden yapan yolcular promosyon, kampanyalı ve indirimli biletlerden daha rahat istifade edebilmektedirler. Firmalar vasıtanın doluluk oranına göre bilet fiyatlarını belirlemektedir. Koltukları boş olan bir uçağın biletleri çok uygun iken son zamanlarda doluluk oranı yüksek iken alınan biletin fiyatı oldukça yüksek olacaktır. Ayrıca belirli ve sınırlı sayıdaki koltuk için uygulanan ve ciddi indirimli promosyona sahip olabilmek için biletler bitmeden hemen almak gerekir. Firmalar bazı zamanlarda daha çok kişiye hitap edip hizmet verebilmek için kampanyalar yapmaktadır. Fakat bu kampanya bütün uçuş için değil belirli sayıdaki koltuk için geçerli olduğundan erkenden bileti almak gerekir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi