Adana havalimanına nasıl gidilir

Ulaşım vasıtalarından biri olan uçak ile yolculuk yapmanın yaygınlaştığı son zamanlarda artan yolcu talebiyle birlikte oldukça yoğun işleyen Adana Havalimanı’na nasıl gidilir, sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bulundukları yerlerden Adana Havalimanı’na nasıl gideceklerini bilemeyenler için aslında birçok ulaşım vasıtası olduğundan dolayı havalimanları arasında ulaşımın en kolay olduğu havalimanlarından biridir. Veya Adana Havalimanı’na iniş yapan hemen hemen her yolcunun evlerine, kalacakları otellere, Adana Otogarına veya şehir merkezine nasıl gideceklerini düşünürler. Şehir merkezinden, Adana otogarından veya istediğiniz herhangi bir yerden havalimanına konforlu, ucuz, hızlı 7/24 hizmet veren şirketlerden, Havaş servislerinden, belediye otobüslerinden, kiralık araçlardan ve minibüslerden faydalanılabilir.

Türk Hava Yolları’nda seyahat edenler için araç kiralama kampanyaları oldukça karlı olduğundan bu kampanyalardan yararlanılarak araç kiralanabilir böylece Adana Havalimanı’na ulaşım kolaylaşır. Örneğin, Avrupa, Kuzey Amerika ve daha ötelerinde ünlü araç kiralama şirketleri, Türk Hava Yolları’yla yolculuk edenlere özel avantajlar sunuyor, yılsonuna kadar çekme kapasitesi güçlü yolcu taşıma sınıfı araçlarını (SUV) 169 TL’den kiralama fırsatı vermektedir. Ayrıca THY’nin anlaşmalı olduğu araç kiralama şirketlerinden araç kiralandığında Miles&Smiles kartı olan yolculara 1000 mile kadar kazanma şansı sunuluyor ki bu miller daha sonraki uçuşlarda kullanılıyor. Hava Alanları ve Yer Hizmetleri Anonim Şirketi(HAVAŞ) de her yarım saatte bir düşük bir ücret karşılığında servis imkânı sunmaktadır.

Adana Şakirpaşa Havalimanı’na, Büyükşehir Belediyesinin Balcalı- Havaalanı arasında 135 numaralı ve Seyhan Uygulama Hastanesi- Havaalanı arasında 159 numaralı otobüsler belli güzergah ve saatlerde hemen alandan çıktıktan sonraki durağa kadar yolcuları taşımaktadır. Alanın Nizamiye kapısının çıkışındaki dolmuş duraklarına getiren Meydan 1 numaralı dolmuşa şehir merkezinden binilerek ulaşım sağlanabilir, 24 saat hizmet veren taksiler kullanılan diğer ulaşım vasıtalardandır. Havaalanından şehir merkezi ve diğer mekanlara gitmek için bütün bu imkanlar kullanılabileceği gibi, havalimanından çıktıktan sonra araç yolundan bulvara ulaştığınızda dümdüz devam edip 10 dakika yürüdükten sonraki d-100 karayolundan geçen bütün minibüsler şehir merkezine gitmektedir, d-100 karayolunun karşısına geçtiğinizde de gelen toplu taşıma araçları sizi otogara götürür.

One thought on “Adana havalimanına nasıl gidilir

  1. Cesur 30 Ocak 2018 at 03:50

    Fazla iniş kalkış olmasa bile açık bir şekilde yol tarif bilgileri için bu kadar emeği geçene teşekkür etmek lazım boş yorum yerine dolu bir bilgi vereyim bende merkezden havalimanına gidişlerde taksi ücretlerini az ödemek istiyorsanız binmeden önce miktarı anlaşmanızda fayda vardır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi