Adana İstanbul Uygun Fiyatlı Uçak Bileti

Lezzet diyarı olarak bilinen Adana ile taşı toprağı altın olan İstanbul şehrine pek çok uçak seferi yapılıyor olup uygun fiyatlı uçuş yapmak için öncesinde internet ortamında uçak bileti araştırmaları yapmak yerinde olacaktır. Adana İstanbul uygun fiyatlı uçak bileti araması için bir sürü internet sayfası size bilgi verebilmektedir. En kısa uçuş 1 saat 35 dakika süren bu yolculuklarda fiyatlar, firmadan firmaya ve aktarma olup olmamasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama bir fiyat değerlendirmesi yaptığımızda, bu iki il arasındaki seferler en uygun 125 TL’den başlıyor dememiz mümkündür.

Metropol şehirlerimizden İstanbul yalnız Türkiye için değil dünya için de yeri farklı olan nadir şehirlerdendir, değerlidir. Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü görevi üstlenen şehrin coğrafi konumu bu nedenle stratejik bir öneme de haizdir. Tarih boyunca iki büyük imparatorluğa (Doğu Roma ve Osmanlı) başkentlik yapan şehir, binlerce yıla tanıklık etmiş yüzlerce esere sahiptir. Bu nedenle şehrin gezilecek yerleri çok fazla ve çeşitlidir. İstanbul turu yapacaksınız en az bir haftanızı gözden çıkarmanız gerekir ki bu sürenin de yetip yetmeyeceği muammadır. Turistik bölgeler çoğunlukla Tarihi Yarımada denilen alanda toplanmaktadır.

Doğu ve Batı’nın birleştiği kentin her bir karesinde farklılıklara şahit olabilirsiniz. Bir yanda koca koca gökdelenlere hayran olurken diğer yanda kırılıp dökülen  gecekondularla hayrete düşebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan buraya geldiğinizde görmeden gitmemeniz gereken yerlere bir bakalım. Bunlardan ilki, derin geçmişi, hikayesi ve yaşadığı serüvenleriyle Ayasofya Müzesi olacaktır.

Her bir eserin bambaşka hikayelerinin olduğunu ancak bu kısa yazımızda yetiştiremeyeceğimizi belirterek yalnızca eserleri yazmakla yetiniyoruz. Bunlar: Galata Kulesi, Sultan Ahmet Cami, Süleymaniye Cami, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kariye Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Kalenderhane Cami, Emirgan Parkı, Sakıp Sabancı Müzesi, Haydarpaşa Garı, Büyük Çamlıca Tepesi, Kız Kulesi, İstiklal Caddesi, Fatih Cami, Çinili Cami, Boğaziçi, Ahrida Sinagogu, Beyazıt Meydanı, Sahaflar Çarşısı, Bozdoğa Kemeri, Rumeli Hisarı, Taksim Meydanı, Gülhane Parkı, Atatürk Arboretumu ve elbette İstanbul Adaları. İstanbul’a gelip bu yerleri görmeden gitmeniz büyük kayıp olacaktır.

 

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi