Ağrı THY Ucuz Uçak Bileti

Ağrı Havalimanına THY firması tarafından gerçekleştirilen seferler için ucuz uçak bileti temin edebilmek mümkün olup erken rezervasyon fırsatlarının takip edilebilmesi ile bu olasılık artış göstermektedir. Türk Havayolları şirketi İstanbul Ağrı destinasyonunda tek başına direk olarak seferler gerçekleştirebildiği gibi Anadolu Jet firmasıyla yaptığı anlaşma çerçevesinde Ankara Esenboğa Havalimanı aktarmalı olarak da seferler düzenlemektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı Ağrı Havalimanı direk uçuşlarında toplam yolculuk süresi 2 saat civarında sürmekte olup biletler 200 lira seviyelerinden satışa sunulmaktadır. Ortak seferlerde ise uçuş süresi 4 saat ile 6 saat arasında değişim göstermekte ve biletler 470 lira düzeyinden müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.
Doğu Anadolu bölgesinde bulunan bir kent olan Ağrı ilinde yaklaşık olarak 550 bin kişi yaşamakta olup bölge oldukça kuru ve sert bir iklim yapısına sahiptir. Orta Asya’dan gelen birçok uygarlığın hüküm sürdüğü bölgede Hitit, Urartu, Pers ve İskit gibi uygarlıklar bulunmuştur. Mezopotamya bölgesinin önemli bir kolu olma özelliğine sahip olan Ağrı kentinde çok sayıda kültürel miras bulunmaktadır. Başta Ağrı Dağı olmak üzere Zincir Kale, Havaran Kalesi ve Anzavur Tepe gibi noktalar en eski yerler arasında bulunmaktadır. Osmanlıdan kalan bir saray olan ve ilk defa kalorifer sisteminin kullanıldığı bir yapı olma sahip İshak Paşa Sarayı, antik kent niteliğindeki Doğu Beyazıt Kalesi gibi rotalar turistler tarafından ziyaret edinebilecek rotalar içerisinde yer almaktadır.
Konaklamak isteyen misafirler için konukevi ve 3 yıldızlı otel konseptlerinin yer aldığı kentte gece hayatı nispeten sakin bir özelliğe sahip olup kentin birkaç noktasında hizmet veren türkü bar ve kafeler mevcuttur. Etli yemeklerin ve hamur işinin vazgeçilmez bir yerinin bulunduğu Ağrı mutfak kültüründe en popüler lezzetler arasında hasıl, hengel ve hasudegibi yemekler yer almaktadır. Ayrıca bölgeyi ziyaret ettiğinizde Ağrı Balı ve cacık peynirini satın alabilmek mümkündür. Kentte yer alan en popüler restoranları olarakErgül’ün Mutfağı ve Emin Kebap Salonu karşımıza çıkmaktadır. Bölgede eğlence aktivitesi olarak Ehmedi Fani Kültür Turizm Festivali ve Ağrı Kurtuluş Şenlikleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi