Alanya THY ucuz uçak bileti

Antalya şehrinin Alanya ilçesinde bulunan Gazipaşa Havalimanından Türk Hava Yolları firmasına ait ucuz uçak bileti fiyatları 90 TL fiyatından başlayıp uçağın doluluk oranına ve biletin sınıfına göre artarak yükselmektedir. Türk Hava Yolları hava yolu firmasının Alanya ilçesine yaptığı uçuşların uçak bileti ücretlerinin ucuz veya pahalı olması biletin sınıfına, biletin alınış tarihindeki yoğunluğa ve erken alınmasına göre değişmektedir. Uçak biletini seyahat tarihinden önce, ekonomi sınıfından alan bir kişi 90 TL’ye uçak bileti alabilecek iken talep yoğunluğunun fazla olduğu dönemde alan yolcu daha yüksek olarak 374 TL’ye bilet alabilir. Uçak bileti Business sınıfı olunca fiyatlar direk olarak artmakta ve 550 TL’ye kadar yükselmektedir.

Ülkemizin önemli turizm alanlarından çok güzel mekanları sınırlarında barındıran Antalya’nın Alanya ilçesine hava yolu ulaşımında Türk Hava Yollarının yanında Anadolujet firması da hizmet vermektedir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte şehre yolculuk yapmak isteyen yerli ve yabancı turist sayılarında artış olunca hava yolu firmaları sefer sayılarını artırmaktadır. İlçeye gelen turistler daha hızlı, konforlu ve rahat olduğundan diğer ulaşım vasıtalarına oranla uçak yolculuğunu daha çok tercih etmektedirler. Sahil boyunca deniz manzarasını seyrederek yapılabilecek kara yolu ile ulaşım, ülkemizin ilçeye en uzak ilinden dahi en fazla 24 saat bile sürmemektedir. İstanbul’dan Alanya’ya hava yolu ile 1 saat 25 dakikada ulaşılabilirken karayolu ulaşımı yaklaşık olarak 12 saat 30 dakika kadar sürmektedir.

Alanya, kuzeyinde Toros Dağları, güneyinde ise Akdeniz bulunan küçük bir yarım ada üzerine kurulmuştur. Şehrin Alanya Kalesi, Kızılkule, Ehmedek, Süleymaniye Camii, bedesteni. Darphanesi, tersanesi, Akbeşe Sultan Mescidi, Andızlı Camii, Sitti Zeynep Türbesi, Hıdırellez Kilisesi, Şarapsa Hanı, Alara Kalesi en çok turist çeken bölgeleridir. Alanya limanı uluslar arası deniz trafiğine açıktır. Bu limanın şehir merkezine uzaklığı 7 kilometre kadar batısında yer almaktadır. Özel yat ve teknelerin sıklıkla kullandığı liman mavi turlar için de kullanılmaktadır. Bodrum ve Fethiye limanlarından kiralanacak özel yat vasıtası ile mavi turlar yapma şansı da bulunmaktadır. Ayrıca Alanya ile Kıbrıs’ın Girne şehri arasında günü birlik seferler yapılmaktadır. Deniz yolu ile Kıbrıs’a geçmek isteyenler yolcular Alanya limanını kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi