Almanya Türkiye Uçuş Sorgula

Almanya ile Türkiye arasındaki uçuşlar için sorgulama işlemi yapıldığı zaman Münih Berlin Frankfurt gibi şehirler ile İstanbul ve Ankara arasında karşılıklı olarak seferlerin bulunduğu söylenebilmektedir. Türk Havayolları, Pegasus, Lufthansa, Air France gibi yerli ve yabancı havayolu şirketleri tarafından direk veya aktarmalı uçuşlar gerçekleştirilmekte ve gün içerisinde farklı zaman dilimleri içerisinde uçak bileti temin edebilmek mümkün olmaktadır. Avrupa Medeniyet tarihinde önemli bir yeri olan Almanya-da federal alt bölgelere ayrılarak yönetilmektedir. Başkent Berlin ile özdeşleşen Berlin Duvarı, Postdamer Meydanı ve Brandenburg Kapısı kentte ziyaret edilebilecek rotalar arasındadır. Bawyera eyaletinin simgesi konumundaki Münih bölgesinde ise BMW müzesi ve İngiliz bahçesi gibi tarihi dokular görülmeye değerdir.

Ticari acıdan gelişmiş bir kent olan ve çok sayıda fuarlara ev sahipliği yapan Frankfurt kentinde müzelere ve sanat galerilerine giderek keyifli vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca kentte yer alan Main Nehri ve Frankfurt Katedrali gibi noktalar birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Almanya’nın bir başka metropol kenti olan ve otomotiv endüstrisinin merkezi konumundaki Stuttgart bölgesinde ise en popüler yerler arasında Yalnızlık Kalesi ve Porche Müzesi gibi noktalar bulunmaktadır. Almanya’da eğlence sektöründe de çok sayıda bar, gece kulübü gibi eğlence mekanları bulunmakta olup canlı müzik, DJ şovları ve karaoke partisi gibi aktiviteler gerçekleştirmektedir.

Ülkede geleneksel olarak düzenlenen festivaller de mevcut olup bira festivali olarak adlandırılan Oktoberfest, şubat ayında düzenlenen Berlin film festivali ve müzik festivali konseptiyle gerçekleştirilen Rock am Ring en çok katılımcının yer aldığı etkinlikler arasındadır. Ülkenin yemek kültürüne bakıldığında ise domuz eti, geyik ve tavşan gibi av hayvanlarının kullanıldığı et yemekleri yoğun bir şekilde tüketilmektedir. Farklı kültür etkilerinin de hissedildiği ülkede İtalyan kültürüne özgü pizza ve spagetti gibi ürünler de halk tarafından yoğun bir şekilde yenilmektedir. Defne, maydanoz kullanılarak yapılan baharatların önemli bir yeri olman Alman mutfağında çok farklı sos çeşitleri de mevcuttur.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi