Amasya Antalya uçak bileti

Ülkemizin turizm cenneti olarak isimlendirilen Antalya ile yine ülkemizin doğal güzellikleriyle ön planda bulunan Amasya şehirleri ulaşım olanakları bakımından oldukça geliştiği için uçak bileti konusunda da avantajlı olan şehirler olarak ön plana çıkmaktadır. Antalya ile Amasya arasında her ne kadar direk uçak severleri bulunmuyor olsa da her iki şehir arasında aktarmalı olarak uçak bileti bulmak mümkün olmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak her iki şehir arasında havayolu ile ulaşım olanaklarının geliştiği söylenebilmektedir. Pegasus ve THY uçak seferleri ile aktarmalı olarak Amasya şehrinden Antalya’ya ulaşım olabildiği gibi yine Antalya şehrinden Amasya’ya da aktarmalı olarak uçak bileti bulmak mümkündür.

Antalya, gerek yaz turizmin gelişmiş olması gerekse tabii güzellikleri bakımından oldukça etkileyici bir şehir olarak tanımlanmaktadır. Yine şehir merkezindeki Kale içi bölgesi kentte gezilmesi gerekli olan yerler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, Düden Şelalesi bölgenin doğal güzellikleri ön plana çıkan bir yer olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca şehrin eşsiz kumsalları ve masmavi denizi ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Amasya ise özellikle Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır. Şehrin ortasında geçen nehir, kente muazzam bir güzellik katmaktadır. Bunun yanı sıra bölgede çok sayıda mağaranın bulunduğu da bilinmektedir. Yukarıda sıralanan özellikleri her iki şehrin çok sayıda ziyaretçi çekmesinde etkili olmaktadır. Durum böyle olunca doğal olarak her iki şehir arasında yolculuk yapan insanların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

Amasya Ferhat ile Şirin’in aşkına şahit olmuş bir şehir olarak tanımlanmaktadır. Bundan dolayı pek çokları tarafından aşkın başkenti olarak isimlendirilen Amasya naif bir şehir olarak ilgiyi üzerine çekmektedir. Amasya’da ne yenir sorusunun ise esasında kişiden kişiye değişen bir yanıtı bulunsa da Tokat Kebabının bölgede oldukça lezzetli bir şekilde yapıldığı bilinmektedir. Özellikle şehir manzarası eşliğinde yenilen yemeklerin lezzetlerine doyum olmamaktadır. Antalya’da ise her ne kadar deniz ürünleri ön planda olsa da Toroslara doğru yükseldikçe et yemeklerinin lezzeti ziyaretçilerini kendine çekmeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi