Amasya Diyarbakır THY Uçuş Saatleri

Anadoluda ilk medeniyetlerin kurulduğu Amasya şehrinden Diyarbakır iline kısa adı THY olan Türk Hava Yolları ile uçmak isteyenler seferlerin saatleri hakkında firmanın resmi sitesinden bilgi alıp uçuş planını yapabilir. Amasya kentinde bulunan Merzifon Havalimanından Diyarbakır Havalimanından uçuş yapmak isteyenler THY firmasının sefer saatleri hakkında bilgi aldıklarında günde iki sefer olduğunu göreceklerdir. Amasya Merzifon Havalimanından Diyarbakır Havalimanı uçmak isteyenler gün içerisinde Türk Hava Yollarının gün içerisinde sadece sabah 06.35’te sefer olduğunu görecektir. İstanbul Atatürk Havalimanından aktarma yapılarak gerçekleştirilen bu yolculuğun süresi 4 saat 45 dakika ile 15 saat 5 dakika arasında değişmektedir. Yolculuğun süresi İstanbul’daki bekleme süresinin uzunluk kısalığına göre belirlenmektedir.

Amasya ile İstanbul arası uçak ile 1 saat 25 dakikadır. İstanbul ile Diyarbakır arası ise 1 saat 55 dakikadır. Toplamda 3 saat 20 dakika sürmesi gereken bu seyahat İstanbul’daki bekleme süresi ile değişmektedir. Diyarbakır’dan Amasya yolculuk yapılmak istendiğinde Türk Hava Yollarının öğlen saat 12.15’te ve akşam saat 19.00’da iki farklı saatte uçak seferi olduğu görülecektir. Bu yolculuklar direkt olarak yapılmayıp bir aktarma ile gerçekleştirilmektedir. İki rota arasında sefer yapan ülkemizin firmalarının hiç biri direkt uçuş yapmamaktadır. Bir aktarmalı olarak gerçekleştirilen bu yolculuğun süresi 5 saat 20 dakika ile 12 saat 35 dakika arasındadır. Pegasus Havayollarının ise saat 14.15’te seferi bulunmaktadır.

Her iki ilimizde de görülmesi gereken çok güzel doğal, turistik ve tarihi mekanlar bulunmaktadır. Mekanların çok olması ve farklı yapıları ile kentlere gelen yolcu sayısı fazladır. Bundan dolayıdır ki bilet alma işlemini erkenden yapmak gerekecektir. Şayet bilet rezervasyonu son dakikaya bırakılır ise yüksek bir maliyetin çıkacağını unutmamak gerekir. Hem ucuz hem de konforlu yolculuk yapabilmenin yolu promosyon biletleri bitmeden almaktır. Promosyon biletler havacılık alanındaki en uygun fiyatlı biletlerdir. Fakat her bir uçakta belirli ve sınırlı sayıdaki koltuk biletleri için promosyon uygulandığından geç kalındığında uygun fiyatlı promosyon biletler tükenmiş olma ihtimali yüksektir. Ekonomi sınıfındaki biletler de uçağın doluluk oranına göre yükselmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi