Amerika Uçuş Seferlerinde THY Gecikme Olacak

Ülkemizin en önemli hava yolu şirketi olan THY kısa bir süre yapmış olduğu açıklama ile ABD içerisinde bulunan bazı eyaletlerin uçuş seferlerinde hava şartlarının bozulması nedeniyle gecikme olacağını duyurmuştur. THY tarafından yapılan açıklamada Amerika Birleşik Devletlerine yapılan bazı seferlerin etkileneceği ve buna bağlı olarak yolcuların hazırlık olması istenmiştir. New York ve Boston’da yaşanması beklenilen kar yağışının çok etkili olması uçakların kalkış yapmasını zorlaştıracağından dolayı böyle bir önlem alınmıştır. Kar yağışları özellikle görüş alanının daralmasına neden olmakta ve bu da devasa araçların hareketlerini zorlaştırmaktadır. Bunun dışında düşen sıcaklık pistlerinde kayganlaşması anlamına gelmekte ve söz konusu durumların tamamı ciddi bir güvenlik riski oluşturmaktadır.

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada 21 ve 22 Mart tarihlerinde beklenen kar yağışı ile fırtınanın yerel saat ile 14:00 ile 24:00 saatlerin arasındaki uçuşları etkileyeceği belirtilmiştir. Buna bağlı olarak New York ve Boston seferlerinin gecikmeli olarak yapılacağı bilgisi farklı kanallardan müşterilere ulaştırılmıştır. Daha fazla ayrıntı isteyen yolcular şirketin resmi web sitesinde yapılacak olan açıklamaları takip etmesi de istenmektedir. ABD’nin en büyük kentlerinden bir tanesi olan New York’ta yaklaşık 9 milyon insan yaşamaktadır. Yaşayan insanlar arasından Türkiye’den kişiler de bulunmakta ve söz konusu kişiler yılın belli dönemlerinde uçaklarla seyahat etmek durumunda kalmaktadırlar. Aynı durum Boston için de geçerli olup bunun dışında insanlar turizm, ticari ya da daha farklı nedenler ile de seyahat etmektedir.

New York içerisinde yer alan tarihi ve turistik yerler insanların buraya tatil için gelmesine neden olmaktadır. Söz konusu yerlerin başında Özgürlük Heykeli gelmekte ve adeta ülkenin simgesi olan bu heykeli ülkeye gelen hemen herkes ziyaret etmektedir. 1886 yılında Fransa tarafından hediye edilen devasa heykel insanların en fazla ilgi gösterdiği noktalardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Bunun dışındaki bir başka önemli nokta ise Central Park’dır ki burası da kentin en önemli simgelerinden bir tanesidir. 1857 yılında tasarlanmaya başlayan park, şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için yapılmıştır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi