Amsterdam THY Ucuz Uçak Bileti

Havayolu ulaşımında aktarmasız yapılan uçuşlar daha ucuz olduğundan laleleri ve kanalları ile ünlü Amsterdam şehrine gitmek isteyenler direkt uçuş yapan Türk Hava Yolları firmasından uçak bileti almaya özen gösterirler. İstanbul Atatürk Havalimanından Amsterdam havalimanlarına konfor ve lüksünden taviz vermeden ucuz bir şekilde uçmayı planlayanlar uçak bileti işlemlerini Türk Hava Yolları firmasından yapmalıdırlar. Ülkemizin konfor, lüks, rahat ve güvenilir hava yolu firmaları arasında yer alan Türk Hava Yolları’nın Amsterdam’a direk uçak seferleri vardır. İstanbul Atatürk Havalimanından sabah 07.05, 08.50 ve 10.35 saatlerinde, öğlen 15.10 saatinde, akşama doğru ise saat 19.35 olmak üzere gün içerisinde toplam 6 sefer yapmaktadır ki bu seferlerin uçuş süresi ortalama 3 saat 35 dakikadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanından SunExpress Havayolu şirketinin öğleden sonra 16.05’te aktarmasız uçuşu bulunup toplam uçuş süresi 3 saat 45 dakikadır. Antalya Havalimanından SunExpress’in sabah saat 06.05’te, Pegasus Havayollarının ise 06.00’da direkt Amsterdam’a sefer düzenlemektedir. Antalya ile Amsterdam arası ortalama 4 saat 15 dakika çekmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından THY’nin yanında Pegasus, Atlas Global, KLM Royal Dutch Airlines, Pakistan İnternational şirketleri de direkt seferler düzenlemektedir. Bodrum, Dalaman, Gazipaşa, Kayseri ve Konya Havaalanlarından Amsterdam`a aktarmasız uçuşlar dönemlik yapılmaktadır. Ülkemizin diğer şehirlerinden ise genellikle İstanbul aktarmalı uçuşlar bulmak mümkündür. Amsterdam şehrine yapılan tüm uçuşlara cevap veren havaalanı dünyanın beşinci en işlek havameydanı unvanına sahip dev terminalli Schiphol (AMS) Havalimanı`dır.

Havaalanı şehir merkezine 15 kilometrelik bir uzaklıkta bulunmaktadır. Bu alandan merkeze en pratik şekilde gitmenin yolu trendir. Terminal salonlarının alt katında bulunan istasyonlar kullanılarak çok kısa bir sürede merkezde olunabilir. Tren alternatifinin yanında ticari taksiler ve araç kiralama gibi seçenekler de vardır. Ayrıca alandan devamlı surette merkeze servis yapan otobüsler de ulaşım için kullanılabilir. Amsterdam da gezmek için en ideal mevsim yaz aylarıdır. İklim şartlarının uygun olduğu festivallerle şenlenen ilkbahar ve sonbahar ayları da değerlendirilebilir. Ülkede Eylül ayında Funky Jordaan Festivali ile Fringe Festivali kutlanırken Nisan ayında Lale Festivali gerçekleşmektedir. Bu aylarda doluluk oranı artacağından bilet fiyatları da artacaktır. Bundan dolayı yolculuk planlarını erken yapıp biletleri ucuz olduğu dönemlerde almak doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi