Antalya İstanbul Arası THY Uçak Sefer Saatleri

Ülkemizin güney kesimlerinde bulunan Antalya ilinden ülkemizin en kalabalık ve gelişmiş kenti olan İstanbul iline uçak vasıtası ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız THY firmasının seferlerinin hangi saatlerde olduğunu internet aracılılığı ile öğrenebilirsiniz. Antalya İstanbul arası THY uçak sefer saatleri ile alakalı ayrıntılı bilgilere internet üzerinden ilgili içerikleri girerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Herkes için farklı bir anlamı olan İstanbul ilinin en çok bilinen ve ziyaret edilen Taksim Meydanı günün her saatinde yoğunluk yaşanmaktadır.

İstanbul’da özele ve devlete ait olmak üzere pek çok üniversite bulunmaktadır. Türkiye’nin en nitelikli üniversiteleri de bu şehirde bulunmaktadır. İstanbul 20 milyona yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık şehridir. İstanbul aynı zamanda en çok göç alan ilimizdir. İstanbul ülkemiz sanayinin de kalbidir. Pek çok işletme İstanbul’da hizmetlerini sürdürmektedir. Her alanda çok önemli merkezler bu ilde kurulmuştur. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi en önemli devlet üniversiteleridir.

İstanbul tarihi açıdan da çok önemli bir kenttir Tarihsel pek çok olaya şahitlik etmiş olan bu kent 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafında fethedilmiş ve Osmanlı topraklarına katılmıştır. Bu olay ortaçağı kapatmış yeniçağı başlatmıştır. Osmanlı’ya yüzyıllarca başkentlik yapmış olan bu kent pek çok farklı millete mensup insanlara da ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde Osmanlı İmparatorluğundan kalan pek çok tarihi yapı ve eser İstanbul’da bulunmaktadır. Cumhuriyet açısından da her zaman için önemli bir merkez olmuştur. İstanbul’da gezip görülecek fazlaca mekân vardır fakat burada en çok ziyaret edilen mekânlara yer vereceğiz. Ayasofya Müzesi bu tarihi yerlerin başında gelmektedir. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği mekânların başında gelmektedir. Galata Kulesi gene sıklıkla ziyaret edilen bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Sultanahmet Cami ve Süleymaniye Cami ibadethane statüsünde ve Osmanlı mimarisi açıdan en önemli mekânları oluşturmaktadır. Dolmabahçe Sarayı ve Topkapı Sarayı da gezip görülecek listesinin başlarında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi