Atatürk Havalimanı Trabzon Uçak Bileti 99 TL

İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı olarak düzenlenen Trabzon Havalimanı seferleri için uçak bileti ile ilgili müşterilerden talep edilen fiyat 99 TL olarak oldukça uygun bir fiyat olarak belirlenmiştir. Bahsedilen fiyat seçeneği yılın belli dönemleri için geçerli olup fırsattan yararlanmak isteyen müşterilerin kampanya fırsatından zamanında haberdar olarak rezervasyon işlemi yaptırması oldukça önem verilmesi gereken bir husustur. Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği bir noktada yer alan ve Doğu- Batı kültürünün sentezi konumundaki İstanbul, Roma İmparatorluğu ve Bizans Devleti ile birlikte Osmanlı Devleti gibi önemli medeniyetlerin yıllar boyunca hakimiyet sürdüğü bir kent olmuştur. 7 tepe üzerine kurulan şehirde birçok tarihi ve kültürel güzellik yer almakta olup bu yerlerin başında geçmiş dönemlerde kilise ve cami olarak işlev görmüş ve günümüzde müzeye çevrilen bir yer olan Ayasofya gelmektedir.

Şehrin romantik noktalarından biri olarak kabul gören ve Bizans döneminde inşa edilen Galata Kulesi, Büyükada ve Heybeliada gibi doğal güzellikleri ve Rum mimarisine göre imar edilen evleri içeren Adalar bölgesi ile Ortaköy gibi noktalar görülebilecek diğer yerler arasında yer almaktadır. Kentte gece hayatı eğlencesi denildiğinde Beyoğlu, Kadıköy ve Beşiktaş gibi merkezler ön plana çıkmakta olup burada hizmet sunan bar, disko ve gece kulüplerinde gerçekleştirilen aktiviteler sayesinde soluksuz bir şekilde eğlenebilmek mümkündür. Her mevsim ayrı bir görünüme bürünen şehir özellikle bahar ve yaz mevsiminde pek çok yerli ve yabancı misafire ev sahipliği yapmaktadır. Turistik noktalara yakın bir konumda bulunan tesislerde konaklayabilmek mümkün olduğu gibi daha cüzi fiyat seçenekleri bulunan oteller de mevcuttur.

Doğu Karadeniz bölgesinin simge kentleri arasında bulunan ve çevre illere göre gelişmiş bir yapıya sahip olan Trabzon şehrinde turizm, ticaret ve balıkçılık gibi sektörler yöre halkı için gelir kaynağı oluşturmaktadır. Bölge turizminde Hristiyanlar için önemli bir merkez olarak kabul gören Sümela Manastırı, doğal güzellikleri ile dikkat çeken Uzungöl ve yaylalar ön plana çıkmakta ve huzur dolu bir tatil yapabilme imkanı sunulmaktadır. Trabzon tarımında ise çay ve fındık gibi ürünler yetiştirilmekte ve alternatif iş kollarının gelişimine katkı sağlanmaktadır. Bölge yemek kültüründe kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi konumunda yer alan muhlama ile günün farklı öğünlerinde tüketilen kapalı pide haricinde balık kullanılarak yapılan yiyecekler dikkat çekmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi