Atina THY Ucuz Uçak Bileti

Ülkemizin komşularından birisi olan Yunan devletinin başkenti konumunda bulunan Atina yıl içinde çok sayıda Türk tarafından ziyaret edilmekte ve ziyaret eden kişiler THY tarafından yapılan seferlere ait uçak biletlerinden uygun olanları tercih etmektedir. THY ülkemizin birçok noktasından Atina’ya seferler düzenlerken bunların arasından direkt olanlara ait uçak biletleri çok daha uygun fiyatlıdır. Ülkemizden yapılan uçuşların çok önemli bir kısmı aktarmalı olup bunlar genellikle Anadolu kentlerinden yapılmaktadır. Fakat İstanbul’dan yapılan uçuşların ise hepsi aktarmasızdır. Bundan dolayı da Atina’ya gidecek olan kişiler İstanbul’u tercih etmekte ve buradan uçaklara binerek Atina’ya geçiş yapmaktadır. Atina’ya direkt seferler yapan uçakların tamamı Atatürk Havalimanından hareket etmektedir.

Türk Hava Yolları tarafından İstanbul’dan gün içinde üç ya da dört defa uçaklar kaldırılmakta ve yolcular bunlarla Atina’ya götürülmektedir. THY tarafından yapılan seferler gün içinde saat 08:35, 13:10, 20:20 ve 01:15’te gerçekleşmektedir. Seyahatin toplam süresi ise doğrudan uçuşlarda sadece 1 saat 20 dakika sürmektedir ki söz konusu süre ülke içinde yapılan uçuşlarda da görülmektedir. Atina’ya gitmek isteyen kişiler tarafından alınacak biletlere ödenecek ücretler ise 430 TL’den başlamakta olup kademeli olarak artmaktadır. Ekonomi sınıfına ait biletlere ait fiyatlar bu şekilde iken diğer sınıflara ait biletlerin fiyatları çok daha yüksek olabilmektedir. Bundan dolayı da eğer ucuz uçak bileti alınmak isteniyorsa mutlaka ekonomi sınıfının tercih edilmesi gerekmektedir.

THY tarafından Anadolu’da yer alan farklı kent merkezlerinden de Atina’ya uçuşlar yapılmakta olup bunların tamamı aktarmalıdır. Söz konusu aktarma işlemi İstanbul’da gerçekleşmekte ve yolcular burada 1 saat ile 4 saat arasında değişen sürelerde beklemek zorunda kalmaktadır. Böylece de seyahatin toplam süresi daha fazla olmaktadır. Aktarmalı şekilde yolculuk yapacak olan kişilerin biletler için ödemesi gereken ücret ise 600 TL olup bu miktar tarihe ve talep durumuna göre farklılık göstermektedir. Ucuz uçak bileti ile seyahat etmek isteyen kişilerin mutlaka direkt uçuşları tercih etmesi ve bunlardan da ekonomi sınıfına ait koltukları alması gerekmektedir. Aksi halde daha fazla ücret ödenmelidir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi