Aycı 29 Ekim 2018 3. Havalimanındayız

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M.İlker Aycı 3.havalimanına taşınma ile ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandırdı ve: “29 Ekim 2018’de 3. Havalimanındayız” dedi. Türk Hava Yolları Kargosuna katılan ilk Boeing 777 kargo uçağının teslim edilmesi ve hizmete girmesi ile ilgili olarak düzenlenen törenin ardından konuşma yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M.İlker Aycı çeşitli sorulara cevap verdi. Yeni havalimanına yani 3.havalimanına taşınmanın ne zaman ve nasıl olacağıyla ilgili soruların da hepsini cevaplandıran Aycı, bütün planların 29 Ekim’de orada olmak üzere kurulu olduğunu, bütün herkesin buna göre çalıştığını ifade ederek taşınmanın 29 Ekim’de gerçekleşeceğini belirtti.

İş makinelerinin taşınmasının söz konusu olup olmadığıyla ilgi soruya ise inşaatın yapıldığı arazinin kolay olmayan hatta oldukça zor bir arazi olduğunu bundan dolayı operasyonların ağır ağır ilerlediğini, arazinin hazırlanıp inşaatın o arazinin üzerinde yükselmesi için gerekli bütün çalışmaların yapıldığını, gerekli dizayn üzerinde çalışıldığını ve dizayn işlerinin tamamlandığını, son sürat terminal binasının yürüdüğü gibi diğer kısımlardaki işlemlerinde yürüdüğünü, diğer inşaatların da hızla yükseleceğini belirtti. 29 Ekim 2018’de yeni hava limanında olmanın çabası içinde olduklarını ve orada olmak için ellerinden geleni yapıp orada olacaklarını, yeni evlerinde olmak için sabırsızlandıklarını, çok çalışarak zamanı iyi değerlendirdiklerini söyleyerek filonun orada olacağı yönünde cevaplar verdi.

Taşınmanın kademeli mi yoksa bir günde mi olacağı konusundaki soruya, bütün binalara taşınılacağını, filonun bir şekilde buradan kalkıp oraya ineceğini ve bu binalarda operasyonların net olarak yürüyeceğini, filonun orada devam edeceğini belirtti. ORAT(Operasyonel Hazırlık ve Havalimanı Transferi) danışmanlarının alınarak, dünyadaki en iyi örneklerin incelendiğini, bu konuda yapılmış hataların gözden geçirildiğini anlatarak Türk Hava Yollarının kendine en uygun taşınmayı uygulayıp sıkıntı olmadan taşınmayı gerçekleştireceklerini anlattı. Kapasite probleminin hallolduğu, teknolojik anlamda dünyadaki herkesin gıptayla bakacağı yeni transfer merkezimizin olacağını, bununla alakalı hazırlıkların süratle devam ettiğini, özel ekibin çalıştığını, genel müdür ve yönetim kurulunun takip ettiğini, herkesin 29 Ekimde orda olmak için özveriyle çalıştığını açıkladı.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi