Aydın Rize Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri

Ege Bölgesindeki Aydın kentinde ve Karadeniz Bölgesindeki Rize şehrinde sivil hava trafiğine açık havalimanı bulmadığından uçak ile uygun fiyatlı yolculuk yapmak isteyenler biletleri yakın havalimanlarına almalıdırlar. Uçak ile Aydın kentine gelmek isteyenler biletleri İzmir Adnan Menderese Rize şehrine gelmek isteyenler Trabzon Havalimanını almalıdırlar ki uygun fiyatlı yolculuk içinde erken rezervasyon da şarttır. Uçakla İzmir Adnan Menderes Havalimanına iniş yapan bir yolcu meydanda bulunan otobüs, araç kiralama, havayollarının servislerinden birini kullanarak Aydın’a geçebilir. İzmir ile arasın 183 kilometre olan Aydın’a havalimanından ulaşım yaklaşık olarak 3 saat kadar sürmektedir. Yol üzerindeki manzara çok güzel olduğundan iki kent arasındaki yolculuk çok keyifli geçmektedir.

Rize’ye 75 kilometre uzaklıkta bulunan Trabzon’a ulaşım ortalama 50 dakika kadar sürmektedir. İki şehir arası çok yakın olduğundan Rize’de yeni bir havaalanı yapılmamıştır. Trabzon Havalimanı Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 160 kilometre uzaklıktadır. Trabzon’da bulunan hava meydanından hem yurt içi hem de yurt dışı uçak seferleri yapıldığından yolcu yoğunluğu oldukça fazladır. Yolcu yoğunluğunun ulaşım ihtiyacını karşılayabilmek için çok farklı alternatifler bulunmaktadır. Havaalanına inen bir Rize yolcusu HAVAŞ servislerini kullanabilirler. Terminalin önünde bulunup belirli saatlerde kalkan HAVAŞ servisleri en geç 1 buçuk saatte yolcularını Rize’ye ulaştırmaktadır. Cüzi bir miktar servis ücreti alan HAVAŞ servislerinin dışında ticari taksi, toplu taşıma araçları kullanılarak şehirlerarası terminale geçilip oradan otobüslerle de gidilebilir.

İki şehir arasındaki havayolu ulaşımın sağlandığı İzmir Adnan Menderes ve Trabzon Havalimanlarından firmaların direkt ve aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. İki kent arasında SunExpres ve Pegasus Havayollarının direkt uçuşları vardır. Pegasus şirketinin sabah 09.45’de direk uçuşu varken SunExpres Havayollarının ise 17.30’da direk seferi bulunmaktadır. Ortalama 1 saat 55 dakika süren bu yolculuk aktarmalı olarak da yapılabilmektedir. Bu yolculuk Onur Air, Anadolujet, Türk Hava Yolları, Pegasus şirketleri tarafından bir veya iki aktarmalı olarak yapılmaktadır. Yapılan aktarmalar İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Direkt olduğunda 1 saat 55 dakika süren bu seyahat aktarmalı olduğunda 12 saat 15 dakikaya kadar çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi