Bakü THY Ucuz Uçak Bileti

Azerbaycan başkenti olan Bakü ile ülkemiz kentleri arasında THY tarafından aktarmalı ve aktarmasız çok sayıda sefer yapılmakta olup bunlardan bazıları diğerlerine göre nispeten biraz daha ucuz olduğu için insanlar tarafından bahsedilen uçak bileti daha fazla tercih edilmektedir. Bakü ile İstanbul arasında THY tarafından gün içinde çok sayıda sefer yapılmakta olup bunlara ait biletlere yönelik yapılan kampanyalar sebebiyle söz konusu biletlerin fiyatları oldukça düşmekte ve insanlar bu sayede çok daha düşük ücretler ödeyerek seyahat etme fırsatı yakalamaktadır. İstanbul dışında Ankara’dan da Azerbaycan başkentine seferler düzenlenmekte olup bunların bir kısmı aktarmalı iken diğer kısmı ise aktarmasızdır. Dolayısıyla insanlar aktarmasız olanları daha fazla tercih etse de acil durumlarda aktarmalı olanları da kullanabilmektedir.

Bakü’ye gün içinde İstanbul’dan ortalama altı uçak kaldırılmakta ve bunlardan günün farklı zaman dilimlerinde hareket etmektedir. Bu da kişileri farklı zamanlarda seyahat etmelerine fırsat vermektedir. Türk Hava Yollarına ait uçaklarla seyahat etmek isteyen kişilerin biletler için ödemesi gereken ücretler 617 TL’den başlamakta ve kademeli olarak da artmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmak şartı ile fiyatlar yükselmeden bilet almak mümkün olmaktadır. Aksi takdirde biletler için ödenmesi gereken ücretler 1000 TL’ye yaklaşmaktadır. İstanbul’dan kalkan uçaklar ortalama 2 saat 40 dakikada Bakü’ye ulaşmakta ve dolayısıyla da insanlar çok kısa bir sürede yolculuklarını tamamlamış olmaktadır. Ankara’dan yapılan seferlerde ise Türk Hava Yollarına bağlı olarak faaliyet gösteren farklı bir şirket tarafından yapılmaktadır. İnsanlar söz konusu şirket ile de seyahatlerini yapabilmektedir.

Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü içerisinde farklı tarihi yapılar ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Söz konusu güzelliklerden bir tanesi olan Şirvanşahlar Sarayı kentin en güzel yapılardan bir tanesidir ve 15.yüzyılda yapılmıştır. O tarihten itibaren aktif olarak kullanılan saray bazı dönemlerde onarımlardan geçmiştir. Farklı ve oldukça gösterişli bir mimariye sahip olan saray turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Kent içerisindeki bir başka güzellik ise Azerbaycan Halı Müzesidir ki burada yer alan el dokuması halılar görenleri kendisine hayran bırakmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi