Balıkesir Koca Seyit Havalimanı adresi

DHMİ Genel Müdürlüğüne bağlı, 1997 yılında yapını tamamlanmış olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ve uçuş trafiğine açık bulunan bir havalimanı olarak tanımlanmaktadır. Bu doğrultuda havalimanının günümüz itibariyle geliştirilmiş olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Zira havalimanı, 2008 yılında büyütme ve genişletme çalışmaları kapsamında yeni özellikler eklenilerek modernleştirilmiş bir havalimanıdır. Bu noktada Havalimanının terminal binası da dahil olmak üzere, farklı bina ve tesislerinde revizyon çalışmaları yapılmıştır. Yapılan yenileme çalışmalarından sonra 2010 yılında geçici hudut kapısı ilan edilen havalimanı, dış uçuşlara da açık bir özelliğe sahip olmaktadır. Bütün bu özellikleri havalimanının etkin bir şekilde kullanım özelliğine sahip olmasını sağlamış durumdadır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanının ismi; 2012 yılında değiştirilmiştir. Bu doğrultuda düzenlenen 3280 Sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile havalimanının ismi; Balıkesir Koca Seyit Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, ulaşım olanaklarının fazla olduğu bir havalimanı olarak tanımlanmaktadır. Havalimanına taksi, otobüs ve minibüsler vasıtasıyla ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu durum doğal olarak havalimanının kullanım özelliğini olumlu yönde etkileyen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Balıkesir ili Edremit ilçesi, Bostancı Köyü adresinde yer alan havalimanının posta kodu 10300’dır. Havalimanına 0266 376 12 97 telefon numarasından ulaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca havalimanına 0266 376 13 06 numarası üzerinden faks çekmek de mümkün olmaktadır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı pek çok özelliği bakımından modern bir havalimanı olma özelliğine sahip bir havalimanı olarak göz doldurmaktadır. Bu doğrultuda, yolcu sayısının sürekli olarak artış gösterdiği havalimanına, farklı sayıda yolcu uçakları iniş yapmaktadır. Yer hizmetlerinin geliştirilmesine paralel olarak havayolunun olukça etkili bir kullanım özelliğine sahip olduğu gözlenmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak Balıkesir’e gitmek isteyen yolcuların oldukça konforlu bir şekilde seyahat etmeleri de mümkün hale gelmektedir. Bunun yanı sıra havalimanın kullanım özelliklerinin geliştirilmesi, ülkemiz havayolu trafiği için de önemli bir kazanım olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira havalimanının etkin bir şekilde hizmet sunuyor olması sayesinde, bölgedeki hava trafiğinin de olumlu yönde etkilendiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi