Batman İstanbul Uygun Uçak Bileti

Batman ile İstanbul arasında yolculuk yapmak isteyen kişiler için hava yolu şirketleri tarafından farklı fiyatlara uçak bileti sağlanmakta ve bunlar arasından bazıları yapılan kampanyalar sayesinde daha uygun olabilmektedir. İstanbul’dan Batman’a gitmek isteyen kişiler otobüsleri tercih ettiğinde çok fazla zaman kaybedecekleri için genellikle uçakları tercih etmekte ve bunlara ait uygun ücretli biletler insanlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Otobüs ile yapılan yolculuklarda kişiler zamanın kaybetmenin dışında ciddi şekilde yorulmakta ve bu da daha fazla zaman kaybı anlamına gelmektedir. Çünkü yorgunluğun tam olarak geçebilmesi için kişiler dinlenmekte durumunda kalmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı insanlar otobüsler yerine hava yolu ile seyahat etmeyi tercih etmektedir.

Batman ile İstanbul arasında hizmet veren farklı hava yolu şirketleri bulunmakta ve bunlardan bazıları aktarmasız uçuşlar da yaparken bazıları ise sadece aktarmalı uçuşlar yapmaktadır. Aktarmalı olarak yapılan yolculuklarda kişiler öncelikle Ankara’da yer alan Esenboğa Havalimanına iniş yapmakta ve burada bir süre bekledikten sonra tekrar hareket etmektedir. Aktarmasız olarak hizmet firmalar arasında bulunan Anadolujet gün içinde sadece bir defa uçak kaldırmakta ve bu da saat 11:00’de hareket etmektedir. Yolculuk ise ortalama 1 saat 55 dakika sürmektedir. Ödenmesi gereken bilet ücretleri ise 101 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Türk Hava Yolları ise gün içinde iki uçak kaldırmakta olup insanlar bunlar sayesinde seyahatlerini yapmaktadır. Ödenmesi gereken ücret ise 130 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır.

Aktarmalı olarak yapılan uçuşlardaki bekleme süresi insanların bunları tercih etmemesine neden olurken mecbur kalınması durumunda bunlara ait biletler de alınmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli kentlerinden olan Batman içerisinde 500 binden fazla insan yaşamaktadır. Söz konusu rakam turizm mevsiminde biraz daha artmaktadır. Burada yer alan Hasankeyf insanların yoğun ilgisini çekmekte ve hem ülke içinden hem de ülke dışından turistler Batman’a gelerek burayı ziyaret etmektedir. Yapılan baraj nedeniyle bir kısmı sular altında kalan Hasankeyf içerisinde bulunan bazı mağaralar ve benzer yapılar halen aktif olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi