Bursa Yenişehir Havalimanı adres bilgileri

Bursa şehir merkezine oldukça yakın mesafede olması, revize edildikten sonra sivil uçuşlara müsait hale gelmesi ve etkili bir kullanım özelliğine sahip olması özellikleriyle tanımlanan Bursa Yenişehir havalimanı, uluslar arası hava trafiğine açık olan bir havalimanı özelliğine sahiptir. Esasında ilk kurulduğu dönemlerde iri gövdeli kargo ve yolcu uçaklarının kalkış ve inişlerine müsait olmaya havalimanı, 1995 yılında geçirmiş olduğu revizyon çalışmaları sayesinde etkili bir kullanım özelliklerine sahip olmaya başlamıştır. Bu doğrultuda bir adet yeni pistinde eklendiği havalimanı, sivil uçuşlar içinde elverişli hale gelmiş bulunmaktadır. Bursa Yunuseli semtinde yer alan havalimanı, Yenişehir ilçesinin 10 km batısında yer almaktadır. Apron ile pistin bir taksi yolu ile birbirine bağlandığı havalimanı, farklı binalardan oluşmuş bir havalimanı olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu doğrultuda bir adet terminal binası, araç yolu, ek hizmet binaları ve seyrüsefer yardımcı cihazlarla donatılmış olan havalimanı, sivil uçuşlara oldukça müsait bir havalimanı olarak göz doldurmaktadır.

Bursa şehrinin modern ve kullanışlı bir havalimanı olarak ön plana çıkan Yenişehir Havalimanı, 2993 metre x 45 metre ölçüsünde bir piste sahip havalimanıdır. 2001 yılından itibaren, uluslar arası hava trafiğine açılan havalimanı, ulaşımın çok kolay olduğu bir hava limanı olarak ön plana çıkmaktadır. Otobüs, taksi ve minibüslerle havalimanına ulaşım oldukça kolay olmaktadır. 16900 Yenişehir, Bursa adresinde yer alan havalimanı, kargo seferlerine de müsait olan bir havalimanı özelliğine sahiptir. 0224 781 81 81 numaralı telefondan iletişimin mümkün olduğu havalimanına 9224 781 81 80 numarası üzerinden faks da çekilebilmektedir. Bilecik Bursa yolu arasında yer alan havalimanı, Yolören, Yenişehir ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan havalimanına farklı araçlarla kolay bir şekilde ulaşım da mümkün olmaktadır.

Bursa Yenişehir havalimanı, engelsiz bir havalimanı olarak da sınıflandırılan bir havalimanı özelliğine sahiptir. Zira havalimanında engelli insanlar için pek çok özellik eklenmiş olmaktadır. Bu durum hiç şüphesiz havalimanının modern bir hizmet anlayışı içerisinde faaliyet göstermesini sağlamaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında günümüz itibariyle havalimanına olan ilginin sürekli arttığını da söylemek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi