Bursa Yenişehir Havalimanı ulaşımı

Bursa bulunan Yenişehir Havalimanına birçok ulaşım imkanı bulunmakla beraber bu seçenekler arasındaki en hızlı yöntem olarak özel araçlar öne çıkmaktadır. Özel araçlarla Bursa’nın herhangi bir noktasından hızlı bir şekilde havalimanına ulaşılabilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise toplu taşıma araçlarının belli bir güzergahı dolaşmak zorunda olmasıdır ki böylelikle daha fazla insanı havaalanına götürebilmektedirler. Toplu taşıma araçlarının önceliği daha fazla insanın hizmetten yararlanması olup buna göre güzergah belirlemekte ve belirlenen güzergaha bağlı kalarak hareket etmektedir. Fakat özel araçlarla yapılan yolculuklar doğrudan Yenişehir Havalimanına olmakta, yolda da farklı noktalara uğrama zorunluluğu bulunmamasından dolayı en hızlı bu şekilde gidilmektedir.

Yenişehir Havalimanına hızlı gitmek isteyen kişilerin özel araç gibi bir seçeneklerinin bulunmaması durumunda ise taksileri tercih etmesi gerekmektedir. Taksiler de en az özel araçlar kadar hızlı bir şekilde insanları havaalanına ulaştırmaktadır. Taksiler, toplu taşıma araçlarına göre daha fazla rahatlık ve konfor sağlamaktadır. Bu ve havalimanına hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sağlamasından dolayı insanlar tarafından sıklıkla tercih edilen diğer bir ulaşım yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Özel araç ya da taksi ile Yenişehir Havaalanına gitmek isteyen yolcu ya da yolcu yakınları şehir merkezinden itibaren ortalama 50 km gitmek zorundadır. 50 kilometrelik mesafe trafiğe bağlı olarak değişse de ortalama 1 saatte gidilebilmektedir.

Yenişehir Havaalanına gitmek için bir başka seçenek ise toplu taşıma araçları olup bunlar özel araç ve taksiler kadar hızlı değildir. Bunun nedeni ise yukarıda da belirtildiği gibi bu araçların öncelikli amacının daha fazla insana hizmet sağlamaktadır. Bundan dolayı da doğrudan havalimanına gitmek yerine belli bir güzergahı kullanmaktadır. Böylelikle havaalanına gidiş süresi de artmaktadır. Yenişehir havalimanına giden farklı toplu taşıma araçları bulunmakta olup bunların bir kısmı belediyeye ait iken diğer kısmı özel firmalara ait araçlardır. Toplu taşıma araçları farklı güzergahlar izlemekte ve böylelikle Bursa’nın birçok noktasından bu araçlar kullanılarak havaalanına gidilebilmektedir. Toplu taşıma araçlarının güzergahları ve hareket saatleri ile bilgiler ilgili internet sitelerinden öğrenilebilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi