Denizli Çardak Havalimanı Adresi

Sivil askeri kategoride hizmet veren Denizli ilinin Çardak ilçesinde bulunan havalimanı tam adres olarak Cumhuriyet Mahallesi Küme Evler Sokak numara 1 20350 Çardak Denizli diye geçmektedir. Hava limanı Çardak İlçe Merkezine 5 km, Denizli il merkezine ise 65 km mesafede bulunmaktadır. Hava limanından merkeze ulaşım, özel firmaların servis imkanları ile sağlanabildiği gibi belediyeye ait havaş servisleri ile daha ekonomik bir şekilde ulaşım yapabilmek mümkündür. Havalimanı taksi servisi de mümkündür. Kalabalık bir grup olarak yolculuk yapıyorsanız taksi servisinden faydalanmak sizin için mantıklı olabilir.

Kısa bir ziyaretle şehrin tadına varmak pek mümkün olmasa da yine de yapacağınız minicik kaçamaklar bile ruhunuzu dinginleştirecektir. Anlatmakla bitiremeyeceğimiz eşsiz güzellikleri barındıran bu nadide şehrin gezilip görülesi tüm kültür miraslarını bir yana bıraksak ta, Dünyanın 7 harikası arasında yer alan Pamukkale mutlaka görülmesi gereken bir değerdir. Birçok açıdan turizme yönelik kaynaklar barındıran Denizli özellikle Karahayıt taraflarında termal tesislerde hizmete sunulan şifalı kırmızı su yerli ve yabancı birçok turisti yöreye çekmekte oldukça etkilidir. Karahayıt İlçesinin yegane geçim kaynağı çamur banyoları ve şifalı su havuzlarıdır. Bu termal tesisler sayesinde ilçeye yoğun turist akımı sağlanmaktadır. Bu güzelliklerin yanı sıra asla gölgede kalamayacak kadar değerli, uzun ötüşü ile meşhur, Denizli Horozundan bahsetmez isek olmaz kesinlikle.

Tarım faaliyetlerine de yaygın olarak rastlanmaktadır. Tütün, pamuk, pancar, arpa, buğday, mısır ve ceviz şehrin tarım alanında ki başlıca uğraşlarıdır. Atatürk ve Etnografya Müzesi ile Pamukkale Arkeoloji Müzesi tarihi gezileri seven ziyaretçilerin mutlaka uğraması gereken yerlerdendir. Hierapolis ve Laodikela da yine aynı şekilde Denizli’nin gidip te görülesi eşsiz değerlerindendir. Egenin güneydoğusunda yer alan ve Egenin eşsiz lezzetlerini barındıran Denizli Mutfağı’nın gönülleri fetheden birçok lezzeti meşhurdur. Bunlardan en bilinenleri günün her saatine keyif katan yumurtanın belki de en leziz hali Çılbır, Biber Tatarı, Tandır Kebabı, Aşure, Keşkek, Yoğurtlu Patlıcan Közlemesi, Kabağın en müthiş hali Sıyırma ve Çaput aşı damaklarınızda tat bırakan, siz fırsat yaratamasanız da sizi Denizli ziyaretine mecbur bırakan başlıca lezzetlerdir. Sizi bu güzellikleri keşfetmekten alıkoyan sebep uzun yolculuk fobiniz ise artık Çardak Havalimanı sayesinde bu bahanenizde sona erdi.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi