Diyarbakır THY Uçuş Saatleri

Ülkemizin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Diyarbakır ile diğer iller arasında yapılan uçak seferlerinin önemli bir kısmı THY tarafından yapılmakta olup firma tarafından uçuş saatleri insanların taleplerine göre ayarlanmaktadır. THY farklı kentlerden Diyarbakır’a aktarmasız ya da aktarmalı uçuşlar yapmakta ve yolcular söz konusu uçuşlar sayesinde günün hemen her saati Diyarbakır’a gelebilmektedir. Aktarmasız uçuşlar insanlar tarafından daha fazla tercih edilmekte ve kişiler söz konusu uçuşlar sebebiyle kısa sürede buraya ulaşmakta ya da buradan istediği noktalara gidebilmektedir. Aktarmalı uçuşlarda ise aktarma merkezlerinde uçakların belli bir süre beklemesi insanların bunları tercih etme oranını daha düşük seviyelere getirmektedir. Çünkü söz konusu durum sebebiyle insanlar normale göre çok daha geç istedikleri yerlere ulaşabilmektedir.

Türk Hava Yolları tarafından İstanbul’dan gün içinde beş defa uçaklar kaldırılmakta olup bunlar sayesinde insanlar farklı zaman dilimlerinde Diyarbakır’a gidebilmektedir. Uçaklar 05:35, 12:20, 16:10 ve 19:25 gibi saatlerde hareket etmekte olup yolculuk toplamda 1 saat 50 dakika sürmektedir. Ödenmesi gereken bilet ücretleri ise 120 TL olup dönemsel olarak bu fiyat değişebilmektedir. Erken rezervasyon yapılması durumunda kişilerin ödemesi gereken ücretler daha düşük seviyelere gelebilmekte ya da artması engellenebilmektedir. Talep durumuna bağlı olarak fiyatların artma ihtimali bulunmakta ve bu da yolcuların biletler için normale göre daha fazla ödeme yapması anlamına gelmektedir. İstanbul dışında farklı noktalardan da seferler yapılmaktadır. Ayrıca Türk Hava Yollarına bağlı olarak hizmet veren Anadolujet firması da buraya seferler düzenlemektedir.

Diyarbakır içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmakta ve bunların önemli kısmı tarihi yapılardan oluşmaktadır. Bu da şehrin tarih boyunca farklı medeniyetlerin himayesinde bulunmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca bunların dışında doğal güzellikler de şehir içerisinde yer almaktadır. Kentteki en eski yapılardan bir tanesi olan Ulu Camii Hz. Ömer döneminde yapılmış olup yapım tarihi tam olarak 639’dur. Bu tarihten sonra farklı zamanlarda onarımlar geçiren cami halen ayaktadır ve hizmet vermektedir. Doğal güzellik olarak ise Dicle nehri ve etrafında bulunan yeşil alanlar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi