Diyarbakır THY Ucuz Uçak Bileti Ara

Yüzyıllarca birçok kültürü topraklarında barındırmış olan Diyarbakır gezginlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır ve tarihi dokusuyla gerek yurt içinden gerekse yurt dışından pek çok turisti ağırlamaktadır. Uçak ile yapılan yolculuklar için THY tercih edilen firmalar arasındadır ve yolcular ucuz bileti kurumsal sitelerden online ara seçeneği ile kolaylıkla temin edebilmektedir. Popüler şehirler arasında yer alan Diyarbakır’a birçok ilden karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Yurt içi ve yurt dışı seferlerin düzenlendiği kente en fazla Ankara Esenboğa Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Yeni Şehir Havalimanı’ndan uçuşlar gerçekleşmektedir. Yanı sıra yurt dışı seferlerinin en yaygın gerçekleştiği havalimanı ise Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı olarak belirtilmektedir.

Diyarbakır inişli ya da kalkışlı uçak biletini ucuza satın almak için düzgün bir sistemle aramak gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak Türk Hava Yolları’nın kurumsal sitesinden online arama seçeneğinin bulunduğu alana gidilmelidir. Bu alana nereden nereye, tarih ve uçuş için istenen diğer bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Tüm verilerin düzgün biçimde girilmesinden sonra ara butonuna basılarak bilet fiyatlarının listelenmesi sağlanmaktadır. Tüm bu listede en ucuz biletin hangi tarih ve saat için tanımlanmış olduğu görülmektedir. Bu şekilde en ucuz bileti bulmak mümkün olmaktadır. Bunun yanında THY mobil uygulaması ve bilet alarm seçeneği ile de uygun fiyatlı bilet aramaları yapılabilmektedir. Belirlenen kriterlere uygun biletlerin sisteme düşmesi halinde mail aracılığı ile bilgi kişilere anında gönderilmektedir.

Türkiye’de ve dünyada konfor ve kalitenin adresi olarak tanımlanan Türk Hava Yolları ile seyahatin harika bir deneyime dönüşmesi kaçınılmazdır. Diyarbakır seferlerini düzenleyen firmanın gelişmiş altyapılı uçakları ile yolculuk yapmak oldukça güvenilir olmaktadır. En uygun satış grafiğine bakmak gerekirse; Diyarbakır destinasyonu için ekonomik alımlar 7 Mayıs ile 1 Haziran arasında gerçekleşmektedir. Haftanın en ucuz günü Çarşamba olarak görülüyorken en pahalı günü ise Pazar olarak görünmektedir. Gündüz uçuşları akşam uçuşlarına göre %7 daha ucuzken biletlerin ortalama 43 gün önce alınması durumunda indirimli olarak temin edilmesi söz konusu olmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi