Diyarbakır Yeni Havalimanı Adresi

Doğunun Parisi sıfatını hakkıyla yerine getiren Diyarbakır İlimiz Yeni Havalimanı sayesinde Yurtdışı yurtiçi uçuşların en modern ve güzel adresi haline gelecek bir uçuş merkezidir. Yapımı yaklaşık olarak 3 yıl önce sona eren ve yeni adresiyle hizmete açılan yeni havalimanı, Diyarbakır İlimize büyük değer katmaktadır. Gelip te görülmeden değeri anlaşılmayan eşsiz şehirlerimizden biridir. Doğunun Paris’i denildiğinde ilk olarak biraz abartıldığını düşünsek de çevrede Diyarbakır’a ait levhaları görmezseniz gerçekten buranın Doğuda bir merkez olduğunu anlamanız zor. Bu yüzden de söylenenlerin Bu nadide şehir için az bile olduğunu söyleyebiliriz.

Diyarbakır Havaalanı öncesinde sadece şehirlerarası hizmet verirken, yeni inşaasıyla ülkeler arasına açılmış, yurt dışı uçuşlara da kolaylık sağlayarak, şehrimiz içinde artı değer kazandırmıştır. Ağaçgeçit mahallesi, Kamışlı Bulvarı, 21090 Bağlar Diyarbakır, Yeni havalimanına ait tam adrestir. Merkezi konumda olan yeni terminal birçok farklı şekilde de ulaşım kolaylığı sunmaktadır. Belediyenin servis imkanlarının yanı sıra birçok özel ulaşım şirketlerinin araç filosu ile ya da taksi aracılığıyla ulaşım sağlamak, ulaşım konusunda aklınızda bulunabilecek diğer seçeneklerdir. Bir şehirde hava yolu ulaşımının bulunması, o şehrin kalkınması ve ileriki dönemlere, her geçen gün üzerine yeni bir tuğla koyarak ilerlemesi açısından oldukça önemlidir. Diyarbakır’da açılan yeni havalimanınında bu noktalar göz önünde bulundurularak bakıldığında ayrı bir değeri ortaya çıkmaktadır. Şöyle ki, bu terminal sadece Diyarbakır açısından değil, tüm doğu ve hatta güneydoğunun yurt dışına açılan kapısı konumundadır.

Diyarbakır içerisinden geçen Dicle Nehri sayesinde de Ülkemizin verimli toprakları arasında sayılmaktadır. Özellikle bu bölgede yetişen karpuzun namı ülke sınırlarını bile aşmış durumdadır. Neredeyse bir adam boyunu bulan karpuzlar, hikayelere ve birçok el sanatlarına konu olacak cinstendir. Birçok filmin konusunun geçtiği hanlara ve konaklara sahip mekanlar artık eski Diyarbakır olarak nitelendiriken kısımlarda bulunmaktadır. Yeni yerleşim yerleri, görenlerin başını döndürecek lüks ve şatafata sahip, batıda olsa asla paha biçilemeyecek değerde yapılarla bezelidir. Batı da lüks rezidansların bulunduğu siteler, Diyarbakırda hayatın rutin akışı içerisine serpilmiş kırıntı gibidirler adeta. Bu kadar ayrıntı içinizi kıpırdatmaya yettiyse eğer, küçük bir hafta sonu kaçamağı için çokta fazla düşünmeye gerek yok sanırım. Halihazırda havalimanı seçeneğinizde bulunuyorken.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi