En Ucuz THY Biletleri Nasıl Bulurum

Ülkemizin ulusal anlamda lider konumunda bulunan THY firması zaman zaman kampanyalar yapmakta ve seyahat edecek yolculara en ucuz biletleri sunmakta yolcular ise bu biletleri nasıl bulurum diye sormaktadır. Sunulan bu biletleri nasıl bulurum sorusunun cevabını yazımızda vermekteyiz. Sunulan bu biletleri elde edebilmenin birçok yolu bulunmakta. Herkesin bildiği gibi seyahat edeceğiniz tarih aralığındaki en ucuz bileti bulabilmek için erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Biletinizi ne kadar erken bir tarihte alırsanız biletin fiyatı o kadar ucuz olacaktır. Bunun için seyahat tarih aralığınızı geniş tutmalısınız ve buna göre bir bilet seçiminde bulunmalısınız. Ne kadar erken, o kadar ucuz.

THY tarafından yapılan uçuşlarda en ucuz bileti alabilmek için biletlerin en uygun olarak satışa sunulduğu tarihlerde bilet alımlarınız yapmalısınız. Örneğin hafta içi yapılan uçuşların bileti hafta sonu yapılan uçuşların bilet fiyatlarından ucuzdur. Bunun yanı sıra hafta içi uçuşlarda Çarşamba ve Perşembe günü öğleden sonra yapılan uçuş fiyatları diğer uçuşlara nazar oldukça ucuzdur. Bu günlerin ardından gelen gün ise Salı ve Cumartesi günleridir. Konunun uzmanları hafta içi bu günlerde uçuş yapmanın %10 daha tasarruflu olabileceğini bildirmişlerdir. THY ucuz bilet alabilmek erken rezervasyon fırsatları için en az 20 gün öncesinden bilet alımınızı yapmalısınız. Ucuz bilet bulabilmek için yılın en ucuz biletlerinin satıldığı ay ise Mayıs ayıdır.

THY tarafından ucuz biletlere sahip olabilmek için erken rezervasyonun dışında birde zaman zaman yapılan kampanyalar aracılığı ile de ucuz bilet elde edebilirsiniz. Örneğin kimi zamanlarda yapılan yurt içi bütün uçuşlarda 66 TL gibi kampanyalar oldukça iyi bir fırsat. Normal zamanlarda oldukça pahalı olabilecek bu biletler kampanyalı promosyon biletler sayesinde oldukça ucuza bir şekilde alınabilmektedir. Yılın belirli ayları belirli ayları uçuşlar için sunulmakta olan bu biletleri almanın yolu ise sık sık bu siteleri kontrol etmek ve kampanyalardan olabildiğince erken haberdar olmak. Bu gibi kampanyalardan erkenden haberdar olabilmek için uçuş şirketlerinin e-mail sistemlerine kaydolabilir herhangi bir kampanya yapıldığı an haberdar olabilirsiniz.

One thought on “En Ucuz THY Biletleri Nasıl Bulurum

  1. mehmet yildiz 19 Nisan 2018 at 11:53

    japonya Turkiye arasi seyahatlerimde kampanyali tarihlerden haberdar olmak istiyorum

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi