Erzurum havalimanı ayrıntılı adres bilgileri

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük, yüzölçümü bakımından Türkiye’nin 4.büyük kenti Erzurum’un Havalimanının açık adres bilgileri; Çiftlik Mahallesi, Kars- Erzincan karayolu, Erzurum Havaalanı yolu, 25060, Yakutiye, Erzurum’dur. 1947 yılında şehir merkezine 8 kilometre uzaklıktaki Erzurum Havalimanı, terminal binası ve uçuş kulesiyle hizmete başlamış olan havalimanı, 1966 yılında pist ve alt yapı tesislerinin tamamlanmasıyla sivil-askeri kategoride ulaşıma tamamen açılmış. 1968 yılında eklenen yeni terminal eklenmiş, 2007 Bakanlar Kurulu kararıyla da 7/24 yolcularına hizmet veremeye devam etmektedir. Hava alanını (442) 327 28 35 numaralı telefondan arayanlar her türlü bilgiyi edinebilmekte, (442) 327 28 34 numaralı faks ile gerekli olduğu şartlarda kullanılabilir.

Erzurum şehirlerarası otobüs terminalinden Havalimanına gitmek için, otobüs terminali yönünden Terminal caddesine güney yönüne doğru ilerleyip, terminal caddesinden sağ yönüne dönüp, Boydak konumundan U dönüşü yaparak, Erzurum Havalimanı yolu üzerinden Çiftlik mahallesi yönüne girilip o yol üzerinde devam edildiğinde havaalanına ulaşılır. Şehir merkezinden havalimanına Erzurum Büyükşehir Belediyesinin uçak hareket saatlerine göre hareketten 1,5 saat öncesinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Havaalanından merkeze düzenlenen otobüslerin güzergâhı ise, Teknik Üniversite, EBŞ Belediye spor tesisleri, Kız meslek lisesi, Hastaneler caddesi, Gez mahallesi, İstasyon Meydanı’dır. Şehir merkezinden çok uzak olmadığı için ulaşımın zor olmadığı havalimanına belediye otobüslerinin dışında HAVAŞ’ın servisleri, taksi, minibüs, araç kiralama imkânları da ulaşım için kullanılabilir.

Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı zengin kültürel yapıya sahip olmasıyla birlikte Palandöken dağındaki kış turizmiyle dikkat çeken Erzurum’da büyüleyici bir tatil yapmak için Türk Hava Yolları’nın sunduğu indirimli bilet kampanyalarından faydalanılabilir. Kampanyalardan istifade edip ucuz biletlerle Erzurum’a gelen yerli yabancı turistler için şehir içerisinde ulaşımda en kolay imkan olan araba kiralama konusunda da Türk Hava Yoları yolcularına kolaylılar sunmaktadır. Dünyanın tercih ettiği ünlü araba kiralama şirketleri THY yolcularına lüks SUV araçlarını 169 TL’ye kiralıyor üstelik THY uçuş kredi kartı olan Miles&Smiles’e mil kazandırarak sonraki uçuşlarda olanaklar sunmakta, bu ve daha kampanyalar takip edilerek daha fazla indirimler kazanılabilir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi