Gaziantep Diyarbakır Ucuz Uçak Bileti

Gaziantep Diyarbakır arasında düzenlenen uçak seferlerinde ucuz bir şekilde uçak bileti almak isteyen yolcular için Ankara Esenboğa Havalimanı veya İstanbul Havalimanları üzerinden aktarmalı olarak uçuşlar bulunmaktadır. Anadolu Jet Havayolu şirketi tarafından gerçekleştirilen seferlerde Ankara noktası aktarma yeri olarak kullanılmakta ve seyahat süresi 3 saat civarında sürmektedir. Türk Havayolları şirketinin İstanbul üzerinden gerçekleştirilen uçuşlarında ise yolculuk süresi 7 saate kadar çıkabilmektedir. Ankara aktarmalı seferlerde biletler 500 lira seviyelerinden satışa sunulmakta iken İstanbul’a uğrayan uçuşlar için ise müşterilerden talep edilen bilet bedeli 280 lira ile 470 lira arasında değişkenlik göstermektedir.

Tarihi dokusu ve yapıları ile ön plana çıkan Gaziantep kenti derin bir kültürü bünyesinde barındırmaktadır. Kentte gezilecek rotalar arasında Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı ve Gaziantep Kalesi dikkat çeken bir niteliğe sahiptir. Yüksek duvarlar içerisinde bulunan ve avlulu bir yapıya sahip olan Tarihi Antep Evleri de yoğun bir ziyaretçi potansiyeli bulunan yerler arasında bulunmaktadır. Antep fıstıklı baklavası ve şöbiyet gibi tatlıları ile bilinen Antep mutfağında özellikle etli yemekler de bölgeye has bir şekilde sunulmaktadır. Fırık pilavı ve Beyran çorbası gibi yiyecekler de bölgenin yöresel lezzetleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yoğun bir nüfusa sahip olan ve dinamik bir kent olma özelliğine sahip olan kentte çok sayıda eğlence mekanı mevcuttur.

Çok sayıda uygarlığın hüküm sürdüğü Diyarbakır kentinde görülmesi gereken yerlerin başında dünya kültürel miras listesinde de yer alan Diyarbakır surları ve Dicle nehrine yakın bir konumda bulunan Hevsel Bahçeleri bulunmaktadır. Ayrıca Hasan Paşa Hanı ile Sülüklü Han gibi mekanların yanı sıra Ulu Cami ve Meryem Ana Kilisesi gibi dini noktalar en çok rağbet gören diğer yerler arasında bulunmaktadır. Et yemekleri ve özellikle kebap kültürü ile dikkat çeken Diyarbakır yemek kültüründe Ayva Tatlısı ve Burmalı Kadayıf gibi lezzetlerin de mutlaka tadılması gerekmektedir. Kalabalık bir yapıya sahip olan kentte bulunan bar, disko ve gece kulübü gibi mekanlar sayesinde gece hayatı oldukça dinamik bir şekilde geçmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi