Gaziantep Havalimanı adresi

Doğunun Parisi olarak tanımlanan Gaziantep son zamanlarda hızlı bir gelişim kaydetmesine paralel olarak havalimanı özelliklerinin de sürekli geliştirildiği bir şehir olarak tanımlanmaktadır. Bölgedeki havalimanının adresi ise Sazgın Mahallesi 27900 Oğuzeli/Gaziantep olarak yazılmaktadır. 1976 yılı itibariyle hizmete açılan hava meydanının şehir merkezine ortalama olarak 20 km civarında bir mesafesinin olduğu bilinmektedir. Oğuzeli ilçesinin sınırlarında yer alan havalimanının, bölge için oldukça önemli bir yerinin bulunduğu bilinmektedir. Bölgenin yükseklik değeri ise 2.316 metre civarındadır. Bütün bu bilgiler uçuş sahasının kendine has özellikleri olarak ön plana çıkmaktadır. Bölge 36.946400 enlem ile 37.464001 boylam değerleri arasında yer almakla birlikte, 36 derece 56 dakika 47.0400 GPS koordinatlarında yer almaktadır.

Gaziantep, yöresel lezzetleriyle ön planda bulunan bir şehir olduğu bilinmektedir. Şehrin kendine has lezzetleri arasında, Küşleme ve Ali Nazik gibi lezzetler yer almaktadır. Ayrıca simit kebabı ve yuvalama haricinde çok sayıda farklı lezzet de bölgeyi ziyaret edenlerin damak lezzetlerine sunulmaktadır. Tabi bu kadar yemekten sonra sahneyi baklava almaktadır. Şehirde baklavanın yanı sıra çok sayıda farklı tatlılarında yapıldığı bilinmektedir. Yine Beyran Çorbası ve Nohut Dürüm gibi farklı tatlar bölgeyi ziyaret edenlerin ilgisini çekmektedir. Bütün bu özellikler Gaziantep şehrini yemekleriyle ön plana çıkan bir şehir olarak tanımlanmasında etkili olmaktadır. Gaziantep Emine Göğüş Mutfak Müzesi, yöresel yemeklerin yapılış öykülerine mizansel olarak anlatan tasarımıyla ilgiyi üzerine çekmektedir.
Gaziantep turizm özellikleri bakımından da son zamanlarda hızlı bir şekilde gelişim gösteren bir şehrimiz olarak ön plana çıkmaktadır. Bu durum bölgenin son zamanlarda çok sayıda ziyaretçi çekmesine etki etmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak ise; bölgeye havayolu ile ulaşan kişi sayısının gözle görülür bir ölçüde artış gösterdiği bilinmektedir. Bundan dolayı günümüz itibariyle bölgedeki havalimanının kapasitesini her geçen gün geliştirdiği bilinmektedir. Böylece havayolu ulaşımın şehirde uluslar arası bir kalite standardında sunulmaya başlamıştır. Arkeoloji müzesi, Zeugma Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Hamam Müzesi ve oyuncak müzesi gibi alanların ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken mekanlar olduğu da bilinmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi