Gaziantep – Samsun Uçakla Kaç Saat

Fıstıklı baklavası ile ünlü Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehri olan Gaziantep ilinden uçakla tarihi başarılar ile dolu Samsun iline kaç saat sonra varılır diye araştıranlar için bu süre direkt uçuşla 1 saat 8 dakikadır. Metropol bir yapıya sahip olan Gaziantep ile Bandırma Vapuru ile akıllara yer etmiş Samsun arası uçakla 478 kilometre olup kaç saat sürdüğü ise uçuşun nasıl yapıldığına bağlı olarak değişir. Tatil programında Karadeniz bölgesinin güzelliklerini, yeşilliği ile mavisini görerek rahatlamak ve dinlenmek isteyen Antep halkı için Samsun çok ideal bir rotadır. Gaziantep ilinin yoğun yolcu trafiğini kaldıran Oğuzeli Havalimanından Samsun Çarşamba Havalimanına gün içerisinde hepsi bir aktarmalı olarak gerçekleştirilen 8 uçak seferi yapılmaktadır.

Gaziantep ile Samsun arasındaki uçuşları Anadolujet, Türk Hava Yolları ve Pegasus havayolu firması gerçekleştirmektedir. Sabah 05.45 saatinde başlayan seferler gece saat 02.45’e kadar devam etmektedir. Anadolujet Havayollarının sabah saat 05.45, 06.00, 09.05 ile öğlene doğru 11.30’da uçuşları vardır. Pegasus firmasının akşama doğru saat 18.35’te, Türk Hava Yolları’nın ise gece saat 02.45, öğlene doğru saat 11.30 ve akşam 19.30 saatlerinde seferleri mevcuttur. Direkt uçuş olmamasına rağmen havayolu ulaşımı daha rahat ve konforlu olduğundan aktarmalı dahi olsa yolcuların büyük çoğunluğu havayolu ulaşımını tercih etmektedir. Aktarmalı olarak yapılan bu uçuşların süresi en kısa 3 saat 30 dakika sürerken en uzunu 11 saat sürmektedir.

Gaziantep ile Samsun arasındaki aktarmalarını firmalar İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirmektedirler. İki rota arasındaki yolculuğun süresi aktarmanın yapıldığı şehir ve bekleme süresine göre değişmektedir. Uçak bileti fiyatları yoğunluğun çok olduğu özellikle tatil ve bayram zamanlarında artmaktadır. Şayet yoğunluğun fazla olduğu tatil zamanında yolculuk yapma zorunluluğu olanların biletlerini aylar öncesinden alması tavsiye edilir. Özellikle sivil havacılık dünyasında en uygun fiyatlara sahip olan promosyon biletler belirli ve sınırlı sayıda olduğundan çabuk tükenmektedir. Promosyon biletler tükenmeden almak ve karayolu ulaşımı fiyatında uçak ile yolculuk yapmak isteyenlerin erken hareket etmesi şarttır. Ayrıca firmaların yaptığı kampanyalar için de aynı durum söz konusudur.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi