Güneş Sigortası ve THY anlaşma sağladı

Türk Hava Yolları, yolcu, çalışan ve 331 uçaktan meydana gelen filosunu, anlaşma sağladığı sigortacılık sektöründe 60 yılını geride bırakmış ülkemizin önde gelen şirketlerinden Güneş Sigorta ile her türlü riske karşı sigortaladı. Anlaşma sağlanan Güneş Sigorta, THY firmasını, yedek parça sigortası, uçak gövde ve harp sigortası, bagaj sorumluluk sigortası, yolcu kargo, üçüncü şahıs sorumluluk, işveren sorumluluk ve havacılık dışı sorumluluk sigortası gibi sigortalar ile risklerini 1 yıl süreyle güvence altına alıyor. Diğer ulaşım vasıtalarına göre çok daha güvenli olmasına rağmen THY firmasının filosundaki bütün uçakları, bütün yolcu ve personelini içine alan bu anlaşması yolcularına ve ulaşım hizmetine verdiği değerin bir göstergesi olmaktadır.

Güneş Sigorta ile yapılan bu anlaşma ile Türk Hava Yolları ve Teknik Anonim Şirketi‘nde çalışan toplam otuz bir bine yakın personel ve 27’si eğitim uçağı olmak üzere toplam 331 uçağı her türlü riske karşı güvence altına almış bulunmaktadır. Ayrıca sorumluluk sigortaları ile de yolcu ve üçüncü şahıslar da risklere karşı korunmaktadır. THY yetkilileri yaptığı açıklamada kalitesi ile sayısız ödüle layık görülmüş olan firmanın yolcuları ve çalışanlarına sunduğu bütün hizmetlerin en iyisini yapmaya çalıştıklarını bundan dolayı alanında en iyi olan Güneş Sigorta ile çalışmayı seçtiklerini belirtmişlerdir. Filo, değerli yolcu ve çalışanlarını güvence altına almaktan mutluluk duyduklarını ifade eden yetkililer bunun en güzel şekilde Güneş Sigorta ile gerçekleşeceğini bildiklerini ifade ettiler.

İki köklü firmanın ilk iş birliği 2009 yılına dayanmaktadır. Ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu firması olan THY ile uzun zamandan beri ortak iş yaptıklarını belirten sigorta yetkilileri bu kadar köklü bir firma ile çalışmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etmişlerdir. Anlaşma imzalandıktan sonra Güneş Sigorta adına Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin konuşmuştur. Türkiye genelinde faaliyet gösteren sigorta şirketleri içinde yabacı sermayenin verdiği güç ve özel sektörün performansını birleştirerek 1957 yılında Vakıflar Bankası ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) önderliğinde Güneş Sigorta Türk Hava Yolları’nın uçak filosunu, yolcularını ve çalışanlarını her türlü riske karşı 9 yıldır güvence altına almıştır. Yapılan anlaşma ile de güvencesini sürdürmeye devam edecektir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi