Günlük THY kampanyaları nasıl takip edilir

Uçak bileti almak istediğinizde bazı biletlerin otobüs biletleri fiyatına göre daha uygun olduğunu görürsünüz. Aslında uçak firması kampanya yapmıştır ama haberiniz yoktur. Uçuş yaparak gitmek zorunda olduğunuz bir yer için biletlere baktığınız zaman bilet fiyatlarının indirimde olduğunu görüp çok sevinebilirsiniz. Ama her zaman sizin ihtiyacınız olduğu zaman kampanya olacak gibi bir gerçeklik yok. Gitmek zorunda olduğunuz yerin uçak bileti fiyatlarına baktığınızda çok fahiş sayılar da görebilirsiniz. Eğer gitmek durumda kaldığınız yer çok önceden kesinse ve ne zaman gideceğiniz konusunda esnek zaman alternatifleriniz var Türk Hava Yolları’nın kampanyalarını takip ederek indirimli biletler satın alabilirsiniz. İndirimli veya daha uygun fiyatlı biletler satın almak için THY kampanyalarını takip etmek önemlidir.

BKM Express ile yapacağınız THY bilet ödemelerin kampanyalı olduğunu bilmiyorsanız ve kredi kartınızı kullanarak normal bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, durum gerçekten sizin için üzücü. Ya da bu senaryo da kötü olabilir, Türk Hava Yolları kampanyalarını mail atarak haber veriyor veya sitesine girince kendiniz de görebilirsiniz. Siz Türk Hava Yolları’ndan biletinizi aldığınızın ertesi günü bir kampanya çıktı ve diyelim ki bilet fiyatları yarıya düştü. İnsanda hayal kırıklığı yaşatan olaylardan biri değil midir, indirimde olan bir şeye yakın biraz zaman öncesinde fazla para vermiş olmak. Bu nedenle genel olarak kampanyaları takip etmek önemlidir ama çok fazla uçarak seyahat ediyorsanız THY’nin kampanyalarını takip etmek daha önemlidir.

Uçak biletlerinin fiyatı uçak yakıtları daha pahalı olduğu için buna doğru orantı ile daha pahalıdır. Uçak belirli ağırlıkta eşya ile seyahat etme zorunluluğu tutar, eğer bavulunuz olması gerekenden ağır gelirse daha fazla ücret ödemek zorunda kalırsınız veya bavulunuzdaki bazı önemli olduğunu düşündüğünüz şeylerle vedalaşmak durumda kalırsınız. Ama aslında Türk Hava Yolları’nın kampanyalarını takip ederek belki de ücretsiz bavul hakkınızı artırabilirdiniz tek kuruş fazladan ödemeden. Bu ve bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. Şu sıralar THY kampanyaları kabin yükseltmeyi içeriyor. Eğer Miles&Smiles kartınız varsa olması gerekenden daha az mil puana ekonomi sınıfındaki biletinizi Business Class’a yükseltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi