Hatay THY Uçak Biletleri

Ülkemizin en önemli hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen seferlerle insanlar Hatay kent merkezine gidebilmekte olup ayrıca söz konusu yolculuk son derece konforlu ve kısa sürmektedir. THY tarafından ülkemizdeki pek çok kente olduğu gibi Hatay’a da doğrudan ya da aktarmalı uçuşlar yapılmakta ve insanlar bu seferlere ait uçak biletlerini alarak kısa sürede buraya ulaşmaktadır. THY tarafından haftanın her günü seferler yapılırken bu seferlerin çok önemli bir kısmı İstanbul’dan yapılmaktadır. İstanbul’dan gün içinde toplamda dört farklı uçuş yapılmakta olup bunlar günün farklı dilimlerinde yapıldığından dolayı insanlar istedikleri zaman doğrudan Hatay’a gidebilmektedir.

İstanbul’da yapılan seferler 07:30, 13:45, 16:40 ve 20:45 saatlerinde yapılmakta olup bunların tamamı 1 saat 40 dakika sürmektedir. İnsanlar bu seferlerle Hatay’a gitmek istediklerinde ödemeleri gereken ücretler 152 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Ekonomi sınıfına ait biletlerin fiyatları bu seviyede iken diğer sınıflara ait koltukların ücretleri nispeten daha fazladır. İnsanlar kendi bütçe durumları ve ihtiyaçlarına bağlı olarak bunlardan bir tanesini tercih edebilmektedir. Bunun dışında İstanbul’da Hatay’a gitmek için bir başka seçenek daha bulunmakta olup o da aktarmalı uçuşlardır. Aktarmalı uçuşlarda belli bir merkez üzerinden aktarma yapılmakta ve daha sonra uçaklar Hatay’a gitmektedir. Söz konusu seferlerde Türk Hava Yollarına bağlı olarak faaliyet gösteren Anadolujet de kullanılmaktadır.

Türk Hava Yolları ile Hatay’a gitmek isteyen kişiler için bir başka seçenek ise Ankara’dır. Ankara’dan buraya direkt uçuşlar bulunmamakla beraber aktarmalı seferler mevcuttur. Söz konusu seferler gün içinde iki defa yapılmakta olup bunlardaki bekleme süreleri 1 saat 15 dakika ve 1 saat 25 dakikadır. Uçaklar öncelikle İstanbul’a gitmekte orada belirtilen süreleri bekledikten sonra Hatay’a geçiş yapılmaktadır. Dolayısıyla seyahat normale göre biraz daha uzun sürmekte ve 4 saat 25 dakikayı bulmaktadır. Ülkemizin en önemli kentlerinden birisi olma özelliğini gösteren Hatay’da birçok tarihi ve doğal güzellik yer almaktadır. Bu güzellikleri daha yakından görmek isteyen ve farklı amaçları olan kişiler uçaklarla buraya gelmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi