Hong Kong THY Uçak Bileti Nasıl Alınır

Asya kıtasının turizm ve ekonomi merkezlerinden biri olan Hong Kong kentine THY ile yolculuk yapmak isteyenlerin öncelikle uçak için bileti almaları gerekir ki nasıl alınır konusu ise hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. THY firmasının resmi internet sitesinden veya uçak bileti satışı yapan sitelerden birkaç tıklama ile Hong Kong kentine yolculuk için gerekli biletin nasıl alınır sorunu çok kolay bir şekilde halledilebilmektedir. İnternet dünyasının hayatımızda yaygınlaşmış olması birçok konuda kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar uçak bileti almak için muhakkak havayolu firmasının satış ofisine veya acentelere bizzat gitmek gerekmekteydi. Oysaki şimdilerde her havayolu firmasının kendi resmi sitesi bulunmaktadır.

Havayollarının resmi sitelerden veya uygun bilet satışı yapan online sitelerden vakit kaybetmeden bilet almak mümkün olmaktadır. Birkaç dakika zaman ayıran bir kişi Hong Kong biletini alabilir. Hatta en uygun fiyatlı bileti bulmak için büro büro gezmesine de gerek kalmamaktadır. Online satış yapan sitelerden herhangi birine giriş yapan kişi yolculuğun başlayacağı İstanbul Atatürk Havalimanını nereden yazılı alana girmelidir. Ardından nereye bölümüne ise Hong Kong Uluslararası Havalimanını yazıp ardından tarihleri girmelidir. Şayet yolculuğun gidiş tarihi gibi dönüş tarihi de belli ise ikisini aynı anda almak daha tasarruflu olacağından gidiş ve dönüş tarihleri girilir. Yolculuğu yapılacağı Ekonomi, Business veya First Class sınıflarından biri seçilip yolcu adedi de girildikten sonra sorgulama yapılır.

Bütün gerekli bilgiler girildikten sonra yapılan sorgulama işleminin ardından direkt ve aktarmalı bütün seferler ekrana yansıyacaktır. Ekranda Türk Hava Yolları ve Air China başta olmak üzere çok sayıda firmanın seferleri olduğu görülecektir. Fakat bu uçuşlar içinde sadece Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşu vardır. Diğer havayollarının ise aktarmalı seferleri görülecektir. Aktarmalı seferler hem daha pahalı hem de yolculuğu daha uzun olacağından mecbur olunmadığı müddetçe tercih edilmemelidir. Türk Hava Yollarının ise her gün gece saat 01.35’te havalanan bir uçağı mevcuttur. Bu uçağın havadaki seyahat süresi ortalama 10 saat 30 dakikadır. Ekrana yansıyan seferlerden biri seçildikten sonra kredi kartı ile ödeme kısmına geçilir ki bu kısımda istenen bilgiler doldurulurken azami dikkat etmek gerekmektedir. Bilgiler eksiksiz ve tam girildikten sonra 3D secure sistemi ile güvenli ödeme yapılarak bilet alınır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi