İndirimli THY Küba Uçak Biletleri

Orta Amerika içerisinde yer alan ve Meksika Körfezi ile Karayip Denizi ve Atlas Okyanusu arasında bulunan Küba bu yaz tatil planlarınız için ilk rotalarınızdan bir tanesi ise mutlaka THY markalı indirimli uçak biletlerini araştırmalısınız. Böylelikle hem tatiliniz daha ekonomik bir fiyata gelir hem de bu yaz için anlatılacak çok daha güzel hikayeler biriktirebilirsiniz.

Küba İçerisinde yaşayanlar açısından paranın geçmediği tek ülke… Florida’nın güneyinde kendine bir yer bulan bu ada ülkesinin çevresi popüler tatil alanları ile doludur. Bahamalar, Meksika, Cayman Adaları, Jamaika, Dominik Cumhuriyeti ve diğerleri… Bu kadar bilindik bir çevresi olan Küba’nın adı da yine tarih sayfalarından iyi tanınmış biri tarafından konulmuştur. Tabi ki Kristof Kolomb’tan ve 1511 yılından bahsediyoruz. Bu yıllarla birlikte Küba’da İspanyol rüzgarları da böylece esmeye başlamıştır. O yüzden de resmi dilleri İspanyolcadır. Ancak bölgede hala birçok yerel dil ve lehçe bulunmaktadır. Gel gelelim, eğer tatil için Küba’yı seçmişseniz en büyük turizm merkezlerinden biri olan Havana’ya kesinlikle gitmenizi öneriyoruz. Üstelik sadece Küba’nın başkenti olması açısından da değil. Dünya üzerinde sadece sayılı yerde görebileceğiniz rengarenk sokaklara sahip bir şehirdir burası. Yollarında da son model lüks araçlar yerine klasik tarz arabalar gezmektedir. Ayrıca gece hayatının da oldukça renkli olduğu rahatça söylenebilinir. Hazır oraya kadar gitmişken de:

• Plaza de la Revolucion
• Capitolio Nacional
• Plaza de Armas
• Calle Obispo
• Malecon
• Museo de la Revolucion
• Plaza de la Catedral
• Plaza Vieja’yı da ziyaret edin.

Geziniz Havana ile sınırlı kalmasın. Orada birkaç güzel gün geçirdikten sonra Santiago de Cuba’ya geçin. Burası da önemli bir turizm durağıdır. Ayrıca Santo Domingo, Triniad, Pinar del Rio, Santa Clara ve eğer hala vaktiniz varsa Cienfuegos ile Varadero’yu da görün.

Küba diğer ülkelere kıyasla daha küçük olmasına rağmen içerisinde yaşayanlar için hayat fazlasıyla kolaydır. Çünkü devlet tüm ekonomisini oldukça iyi planlamıştır ve vatandaşlarının yaşam kalitesini yükseltmek için de elinden geleni yapmaktadır. Bir ülke düşünün şimdi. Sağlık ve eğitim ayrıca da faturalar gibi temel masraflarınızı sizin yerinize karşılıyor. Haliyle de sizi sizden daha çok umursuyor. Kim bilir belki bir gün Küba’ya gidiş amacınız sadece tatil olmaz…

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi