İndirimli THY Mekke Uçak Biletleri Nasıl Alınır

Kutsal topraklar denilince ilk akla gelen Mekke şehri ülkemizden indirimli uçak biletleri satın alarak gidilebilen bir şehir olduğu için THY uçak biletleri nasıl alınır tarzında soruların sıklıklar sorulduğu bir şehrimizdir. Bu doğrultuda günümüz itibariyle İndirimli THY Mekke Uçak Biletleri Nasıl Alınır? Tarzındaki soruları birkaç şekilde yanıtlamak mümkündür. İndirimli uçak bileti satın almak için öncelikle erken rezervasyon yaptırmak şart olmaktadır. Bununla birlikte havayolu firmalarının düzenlemiş oldukları promosyon kampanyalarını yakından takip etmek de önem kazanmaktadır. Ayrıca internette yer alan uygulamalar sayesinde en uygun fiyatlı uçak bileti seçeneklerini öğrenmek de mümkün olmaktadır. Yine mobil uygulamalarının da indirimli bir şekilde uçak bileti satın almak hususunda etkili oldukları da bilinmektedir.

Suudi Arabistan’ın Hicaz bölgesi sınırları içerisinde yer alan Mekke, İslam dini açısından kutsal toprak olarak kabul edilen alanlardan birisidir. Peygamber Efendimizin bu şehirde dünyaya gelmesi, Müslümanların şehre karşı muhabbet beslemesinde etkili olmaktadır. Şehrin ilk adının ise Bekke olduğu rivayet edilmektedir. Nüfusu oldukça kalabalık olan bu şehir, özellikle Hac dönemlerinde oldukça yoğun nüfuslu olmaktadır. Arabistan’ın en büyük şehirlerinde birisidir. Yaklaşık olarak 4000 yılı aşkın bir süreden beri yerleşim yeridir. Bu koca tarih boyunca çok sayıda tarihi olaya ev sahipliği yapmıştır. Müslümanlar açısında önemli camiler ve mescitlerin bulunduğu bir şehirdir. Kabe’nin bu şehirde olması, şehri cazibe merkezi konumuna yükseltmiştir.

Hürmetli Mescit olarak isimlendirilen Mescid – i Haram Mekke şehrinde yer almaktadır. Bu mübarek mescit tam 361.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur. Devasa bir yapıya sahip olan bu dini alan, tarih açısından da önemli bir yapıdır. Kentte gezilecek ilk yer kesinlikle burasıdır. Nur Dağı kent merkezine yaklaşık olarak 6 kilometre mesafede bulunan bir alandır. Bu dağ aynı zamanda Cebel – i Nur olarak da adlandırılmaktadır. Bu dağda Hira Mağarası bulunmaktadır. Hira Mağarasının ise Müslümanlar açısından oldukça önemli bir alan olduğu hemen herkes tarafından kabul edilmektedir. Bütün bunlardan dolayı Mekke şehrini ülkemizde giden kişi sayısında her geçen gün büyük bir artış yaşanılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi