Isparta Süleyman Demirel Havalimanı adresi

Bölgenin önemli hava limanları arasında yer alan, Isparta Süleyman Demirel Havalimanı adres bilgileri olarak da ulaşım olanakları bakımından da göz dolduran bir havalimanı özelliğine sahip olmaktadır. 1997 yılında havacılık alanında hizmet sunmaya başlayan havalimanı, Isparta ve Burdur il merkezlerinin ortasında bulunan bir havalimanı özelliğine sahiptir. Ayrıca Dinar ve Keçiborlu ilçe merkezlerinin de ortasında bulunan havalimanı oldukça stratejik bir özelliğe sahip olan havalimanı özelliğindedir. Bunun yanı sıra havalimanının kullanım özelliğinin oldukça etkili bir şekilde geliştirildiğini söylemek de mümkün olmaktadır. Bu doğrultuda, toplam 5400 m2 iç hatlar ve dış hatlar ortak kullanım alanına sahip olan havalimanının toplam 1 buçuk milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip olduğu da bilinmektedir. Terminal hizmetleri bakımından da kapsamlı bir hizmet sunabilme yeteneğine sahip olan havalimanı, bu özelliğinden kaynaklı olarak sürekli gelişmektedir.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 3000 x 42 metre ölçüsünde beton piste sahiptir. 120 PCN mukavemet derecesine sahip olan beton pistin dayanım özelliği ise oldukça gelişmiş durumdadır. Bu noktada 6 uçak kapasiteli olan havalimanın, 350 x 100 metre ölçüsünde bir beton apronu da bulunmaktadır. Türk Hava Yolları tarafından haftanın 7 günü sefer düzenlenen havalimanında, her geçen gün uçuş trafiğinin arttığı da bilinmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanı ile karşılıklı seferlerin icra edildiği havalimanı, çok sayıda yolcuya hizmet sunan bir havalimanı olarak tanımlanmaktadır. İstanbul kalkış ve iniş mesafesi olarak 55 dakikalık bir yolculuğun yapıldığı uçak seferlerine olan ilginin günden güne artış gösterildiği bilinmektedir.

Isparta şehir merkezinde yer alan havalimanına 0246 559 20 08 telefon numarasından ulaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca 0246 559 20 11 telefon numarası üzerinden faks çekilmesi de mümkün olmaktadır. Ulaşım olanağı oldukça gelişmiş olan havalimanına farklı alternatif seçeneklerden ulaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca havalimanının pilot eğitimlerine de müsait bir havalimanı özelliğinde bulunduğu bilinmektedir. Bundan dolayı farklı havayolu firmaları pilotaj eğitimi amacıyla havalimanının tercih etmektedir. Bunun yanı sıra farklı dönemler halinde de İran üzerinden charter seferleri de Isparta Süleyman Demirel Havalimanına düzenlenmektedir

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi