İstanbul Avrupa Yakası Adana Uçak Bileti 100 TL

Avrupa ve Asya yakası için köprü vazifesi gören ve ülkemizin en gözde şehri İstanbul Atatürk Havalimanından kebabın ve portakalın vatanı Adana Havalimanı arasında uçak yolculuğunu 100 TL ile yapmak için acele edilmelidir. Yılın bazı dönemlerinde havayolu firmaları İstanbul Avrupa yakası sınırlarında bulunan Atatürk Havalimanı ile Adana arasındaki uçak seferlerinde kampanya yaparak bileti 100 TL civarında satmaktadırlar. Özellikle daha fazla kişinin havayolu ulaşımından istifade ederek rahat ve konforlu yolculuğun keyfini sürmeleri için firmalar ve bankalar bazı kampanyalar yapmaktadır. Kampanyasız normal zamanlarda 545 TL olan fiyatlar bu dönemlerde 100 TL civarlarına çekilmektedir. İndirimler ve kampanyalı biletlerden faydalanabilmek için devamlı takipte bulunmak gerekir.

Yoğun iş ve aile hayatı yaşayan günümüz insanların devamlı internetten bilet takibi yapması bazı durumlarda imkansız olmaktadır. Bunun için uygun fiyatlı biletlerden almak isteyen yolcu adaylarının kendilerine bazı taktikler geliştirmesi gerekecektir. Sadece belirli firmalar ile uçmayı düşünenler havayolu firmasının resmi internet sitesini takibe alıp mail gruplarına dahil olabilirler. Havayolları yaptıkları kampanya ve indirimleri ilk olarak mail gruplarına gönderdikleri mail ile ve sosyal medyada duyurmaktadırlar. Mail gruplarının yanın firmanı sosyal medya hesapları da takibe alınabilir. Havayolu fark etmez diyenler için ucuz uçak bileti satışı yapan sitelerin mail gruplarına katılmak ve fiyat alarmı kurmak da bir tercih olabilir. Fiyat alarmında belirlenen ücret aralığında bilet olduğunda uyarı mesajı gelecektir.

İstanbul Atatürk Havalimanı ile Adana Şakirpaşa Havalimanı arasında gün içerisinde çeşitli saatlerde toplam 26 sefer yapılmaktadır. İki nokta arasında yapılan bu seferler Anadolujet, Türk Hava Yolları, Pegasus ve Onur Air havayolları firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Direkt uçuşların yapıldığı rotada yolculuk 1 saat 25 dakika sürmektedir. En fazla bir aktarmalı olarak gerçekleştirilen aktarmalı uçuşlar ise en kısa 2 saat 55 dakika iken en uzunu ise 3 saat 25 dakika sürmektedir. Yaz mevsiminde özellikle Temmuz ayında sıcaklıkların 43 dereceyi bulduğu Adana için en ideal gezi ayları Nisan ve Mayıs aylarıdır. Bu aylarda Portakal Çiçeği Festivali yapıldığı için bilet fiyatlarında artış yaşanmaktadır. Gezi ve tatil planı aylar öncesinden yapıldığında fiyatlar artmadan bilet alınabilir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi