İstanbul Katar Uçakla Kaç Saat Sürer

Ülkemizin en gözde şehri İstanbul ile dünyanın petrol zengini ülkelerinden Katar Devletinin başkenti Doha arası ortalama 3640 kilometre olup bu mesafe havayolu ulaşımı aracı uçakla kaç saat sürer diye merak seyahat severler olabilir. Resmi adı Katar Devleti olan ülke arasındaki mesafenin uçakla kaç saat olduğunu merak edenler için cevap olması niteliğiyle şu cevap verilebilir ki şayet yolculuk aktarmasız yapılırsa 4 saat 15 dakika sürer. İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından aktarmasız uçuş mümkün olmaktadır. Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanından akşam saat 20.45 ile gece saat 00.40’te Doha Uluslararası Havalimanına sefer düzenlenmektedir ki bu seferler 4 saat 15 dakika sürmektedir.

Qatar Airlines havayolu firmasının ise İstanbul Atatürk Havalimanından öğlen saat 13.25’te, Sabiha Gökçen Havalimanından ise öğlen 14.30, akşam 19.30 ve gece 22.10 saatlerinde uçuşları mevcuttur. Pegasus Havayollarının ise Sabiha Gökçen’den Doha Uluslararası Havalimanına akşam saat 22.25’te seferi bulunmaktadır. Yolculuk yapmayı düşünenlerin Pegasus, Türk Hava Yolları ve Qatar Airlines havayolu firmalarının bilet satış ofislerine uğramaları gerekmektedir. Ekonomi sınıfında bilet almayı düşünenler için bilet fiyatları en ucuz 780 TL ile en yüksek 1994 TL arasında değişmektedir. Direkt uçuşlar için geçerli olan bu fiyatlar aktarmalı olduğunda yükselerek değişmektedir. Ayrıca Bussiness sınıfından bilet alındığı zaman 6300 TL ile 12264 TL arasında ücretin değişeceğini bilmek gerekir.

Tek sınır komşusu Suudi Arabistan olan Katar Devleti Basra Körfezinde yer almaktadır. Petrol rezervlerinden dolayı dünya genelinde kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülkedir. Bundan yıllar öncesine kadar aşiret beyleri tarafından yönetilmiş olan bir yer iken son zamanlarda çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Dünya ülkeleri arasında en hızlı gelişen ülkelerden biri olma yolundaki başarısının mimari Muhammed al Sani’dir. Petrol çıkarılmaya başlamadan önce ülke insanları geçimlerini balıkçılık ve inci avcılığı ile sağlamaktaydı. Petrol rezervlerinin bulunması ülke vatandaşlarının refah seviyesini yükseltmiştir. Öğrenci sayısının az olması kaliteli okul imkanı sunmaktadır. Ülkenin gelir seviyesinin yüksek olmasından dolayı sosyal hayat oldukça hareketlidir. Şubat ayında bile denize girilebilmesi ve alışveriş merkezlerinin çokluğu ülkeye olan rağbeti artırmıştır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi