İstanbul Sabiha Gökçene nasıl gidilir

İstanbul olduğu kadar bölge içinde çok önemli bir konumda olan Sabiha Gökçen Havalimanına İstanbul ve çevredeki illerden gelinebilmekte ve buradan hizmet alınabilmektedir. İstanbul içinden ya da çevredeki diğer illerden buraya gelmek isteyen yolcular ve yolcu yakınları için farklı alternatifler bulunmakta olup kişiler kendi durumlarına göre bu seçenekler arasından dilediklerini seçebilmektedir. Sabiha Gökçen’e gelmek için tercih edilebilecek yöntemler arasında ilk sırada taksiler ve özel araçlar bulunmaktadır. Özel aracı olan kişiler İstanbul ya da çevre illerden kolay ve rahat bir şekilde havaalanına gelebilmektedir. Taksilerle de aynı şekilde havalimanına gelinebilmektedir. Taksiler diğer ulaşım araçlarına göre biraz daha pahalı olsa da bazen zorunluluktan bazen ise sağladığı rahatlıktan dolayı yolcular tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşmak için tercih edilecek seçeneklerden bir tanesi de toplu taşıma araçlarıdır. Buralarda bilinen toplu taşıma araçları HAVAŞ’a aitti. Fakat son dönemlerde ilgili firma ile yapılan sözleşmeler kademeli olarak iptal edilmiş ve bu firma havalimanına toplu taşıma işini bırakmıştır. Havaalanına toplu taşımayı HAVABUS firması yapmaktadır. HAVABUS araçları yaklaşık 30 dakikada belirtilen noktalardan Sabiha Gökçen’e yolcu taşımakta ve oradan gelen yolcuları şehrin belli noktalarına getirmektedir. HAVABUS araçlarının bilet fiyatları, araçların geldiği noktalara göre değişiklik gösterse de genellikle 10 lira ile 15 lira arasında değişiklik göstermektedir. Bu da yolcular için makul sayılabilecek bir fiyat olarak dikkat çekmektedir.

HAVABUS firmasına ait araçlar İstanbul’un birçok noktasından Sabiha Gökçen’e yolcu getirmekte ve yine Sabiha Gökçen’den yolcuları buralara getirmektedir. Taksim, Kadıköy gibi önemli merkezlerden de yolcu alan araçların ayrıntılı güzergahlarını öğrenmek için firmanın internet sitesi ziyaret edilebilmektedir. HAVABUS dışında belediye otobüsleri de yolcuları havaalanına getirmektedir. Belediye otobüsleri de belli bir güzergah üzerinden havalimanına gitmekte böylece İstanbul’un birçok noktasına uğramaktadır. Levent, Bostancı, Kadıköy, Ümraniye, Kurtköy gibi noktalardaki yolcuları havaalanına taşıyan belediye otobüslerinin ayrıntılı güzergahı da internet sitesinden öğrenilebilmektedir. Bunlar ve diğer toplu taşıma araçları kullanılarak havalimanına hem daha kolay hem de ucuza gidebilmek mümkündür

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi