İsveç THY Uçak Biletleri

İskandinav ülkesi olarak da bilinen İsveç ile Türkiye arasında seyahat etmek isteyen kişiler için THY tarafından farklı seferler düzenlenmekte ve böylece insanlar uçak biletlerini almak suretiyle seyahat edebilmektedir. İsveç kentleriyle ülkemiz arasında yapılan uçuşların bir kısmı direkt yani aktarmasız iken diğer kısmı ise aktarmalıdır. İnsanlar genellikle aktarmasız seferleri tercih etmekte ve bunun en önemli sebebi direk yapılan seyahatlerin hem daha kısa sürmesi hem de daha ucuz olmasıdır. Aktarmalılarda ise aktarma merkezinde yolcular bir süre beklemek durumunda kalmakta ve bundan dolayı da seyahatin toplam süresi daha fazla olmaktadır. Ayrıca farklı iki uçuş yapıldığı için fiyat da artmaktadır.

İsveç’e doğrudan seferlerle gitmek isteyen kişiler için farklı alternatifler bulunmaktadır. İstanbul’dan yapılan uçuşlarda İsveç’te yer alan iki kente direkt olarak yolcular taşınmakta olup böylelikle insanlar kısa sürede buraya ulaşmaktadır. İstanbul’dan kalkan uçaklarla Göteborg’a gidilebilmekte olup THY tarafından haftanın her günü buraya seferler düzenlenmektedir. Uçaklar Atatürk Havalimanından saat 15:05’te hareket etmekte ve yerel saat ile 16:45’te iniş yapmaktadır. Seyahatin toplam süresi 3 saat 40 dakika sürerken alınacak olan koltuklar için ödenmesi gereken ücretler 767 TL’den başlayıp kademeli olarak artmaktadır. Ekonomi sınıfı dışında bilet almak isteyen kişilerin ödemesi gereken miktar 1.100 TL ile 2.400 TL arasında değişmektedir. İnsanlar kendi bütçe durumları ve ihtiyaçlarına göre bunlar arasından seçim yapmaktadır.

İsveç’e direkt giden uçakların bir başka durağı ise Stockholm olup buraya daha fazla sefer yapılmaktadır. Haftanın her günü seferler yapılmakla beraber yapılan seferlerin sayısı günlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Gün içinde 3 uçağın yolcuları taşıdığı zamanlarda söz konusu uçuşlar sabah, öğle ve akşam saatlerinde yapılmaktadır. Uçaklardan sabah hareket eden saat 09:05’te kalkış yapmakta ve yerel saat ile 10:35’te iniş yapmaktadır. Seyahatin toplam süresi 3 saat 30 dakika olurken insanların bu şekilde seyahat etmek için aldıkları biletlere ödeyecekleri ücretler 653 TL’den başlamakta ve yukarıda da belirtildiği gibi kademeli olarak artırılmaktadır. İnsanlar kendi bütçe durumlarına göre bunlar arasından tercihte bulunabilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi