İzmir Trabzon Uçak Bileti

İzmir ile Trabzon kentleri arasında uçak bileti almak istendiğinde direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Trabzon Havalimanı arasında direk olarak gerçekleştirilen uçuşlarda seferler 2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanabilirken aktarmalı uçuşlar için bu süre 12 saat seviyelerine çıkabilmektedir. Direk seferler için müşterilerden talep edilen bilet bedeli 180 liradan başlayarak 210 liraya kadar çıkabilmekte iken aktarmalı seferler için istenen tutarlar ise 210 lira ile 780 lira arasında yer almaktadır. Aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlarda İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları aktarma yerleri olarak şirketler tarafından tercih edilmektedir.

Tarihte Smyrna olarak bilinen ve Ege’nin incisi unvanına da sahip olan İzmir kentinde gezilebilecek çok sayıda rota bulunmaktadır. Plajlari ve doğal güzellikleri, tarihe ışık tutan kültürel yapıları ve yemek kültürü ile dikkat çeken kentte yüzme, bisiklete binme, yürüyüş yapabilme gibi çok sayıda aktivite yapabilme imkanı da bulunmaktadır. Agora Antik kenti, Kemeraltı çarşısı ve Efes gibi eski uygarlıklara ait yapıların bulunduğu kentte tarihi dokuyu keşfedebilmek mümkün iken Çeşme ve Alaçatı gibi rotalarda da denizin tadını çıkarabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca Konak ve Alaçatı bölgesinde bulunan çok sayıda şirin görünümlü restoran ve kafelerde bölgeye has lezzetlerin tadına varabilmek mümkündür.

Doğal ve kültürel güzellikleri ile ön plana çıkan Trabzon kentinde ise doğa turizmi amacıyla kenti ziyaret eden konuklar için çok sayıda yaylalar ve Uzungöl gibi huzur vadeden noktalar bulunmakta iken kültür turizmi meraklıları için birçok yapı şehrin farklı noktalarında yer almaktadır. Sümela Manastırı ve Ayasofya Müzesi gibi dini yapıların yanı sıra Trabzon Kalesi ve Boztepe gibi noktalara uğrayarak keyifli vakit geçirebilmek mümkün olmaktadır. Trabzon yemek kültüründe ön plana çıkan hamsi tava ve kuymak gibi lezzetleri tadabilme fırsatı bulunmaktadır. Son dönemlerde özellikle Arap turizminin de etkisiyle kentte konaklama hizmeti veren çok sayıda modern tesis de konuklarını beklemektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi