Japonya THY Uçuşları Kaç Saat Sürer

Dünyanın en uzak noktalarından bir tanesi olan Japonya içerisinde yer alan kentlere gitmek isteyen kişiler için THY tarafından uçuşlar düzenlenmekte ve insanların bir kısmı söz konusu uçuşlar için kaç saat sürer şeklinde sorular sormaktadırlar. Uzakdoğu ülkelerinden bir tanesi olan Japonya ile Türkiye arasında yapılan seferlerin bit THY tarafından gerçekleştirilmekte ve kullanılan güzergaha bağlı olarak söz konusu uçuşların kaç saat süreceği farklılık göstermektedir. Çünkü iki ülke arasında yapılan uçuşların bir kısmı aktarmalı iken bir kısmı ise aktarmasız olarak yapılmakta ve buna bağlı olarak yolculukların ne kadar süreceği konusu değişkenlik göstermektedir. Aktarmasız olarak yapılan seferler ortalama olarak 12 saat 10 dakika sürerken uçakların kalkış ve iniş yaptıkları kentlerin konumuna bağlı olarak su süre farklılık göstermektedir. Bazen artabileceği gibi bazen de azabilmektedir.

Ülkemizin en önemli kenti ve aynı zamanda da Türk Hava Yollarının merkezi olan İstanbul ile Japonya’nın başkenti olan Tokyo arasında yapılan seferler haftanın her günü yapılmaktadır. Söz konusu seyahatler yukarıda da belirtildiği gibi 12 saat civarı sürerken biletler için ödenmesi gereken ücretler 3.300 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Artış miktarı genellikle çok fazla olmamasına rağmen bazen 10.000 TL gibi bir rakamı aşabilmektedir. Bundan dolayı da biletlerin olabildiğince erken alması kişilere maddi olarak önemli bir rahatlık sağlayacaktır. İstanbul’dan saat 21:25’te hareket uçaklar Japonya yerel saati ile ertesi gün 03:35’te iniş yapmaktadır.

Uzakdoğu’nun ve dünyanın en önemli ülkelerinden bir tanesi olan Japonya içerisinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Ülkenin her bir şehrinin kendi ait özel yerleri bulunmakta ve buraya gelen kişiler tarafından bunlar imkanlar ölçüsünde ziyaret edilmektedir. Özellikle başkent Tokyo içerisinde çok farklı güzellikler yer almaktadır. Ülkenin her yerinde Japonya’ya özgü bir mimari kullanılmakta ve bunlar bile başlı başına insanları etkilemektedir. Tapınaklarda da bu mimari kullanıldığından kişiler böyle yerleri oldukça sık ziyaret etmektedir. Ülkenin nüfusu 127 milyon olmasına rağmen gelen turistler ile bu rakam sürekli artmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi