Kapadokya Ankara Uçak Biletleri

Nevşehir Kapadokya Havalimanı ile Ankara kentinde bulunan Esenboğa Havalimanı arasında uçak seyahati gerçekleştirmek isteyen müşteriler için aktarmalı uçuş seçenekleri sunulmakta ve müşteriler buradan tercih yaparak biletlerini temin edebilmektedir. İki kent arasındaki tüm seferlerde aktarma merkezi olarak İstanbul rotası kullanılmakta olup seyahat süresi burada gerçekleştirilecek bekleme sürelerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Anadolu Jet ve Türk Havayolları tarafından düzenlenen seferlerde yolculuk süresi 3 buçuk saat ile 4 buçuk saat arasında farklılık göstermekte olup Anadolu Jet firmasını tercih eden yolcular kişi başına 15 kilogram bagaj hakkına sahip olurken Türk Havayolları için bu rakam 20 kilograma çıkmaktadır.

Nevşehir Ankara güzergahında satışa sunulan biletlerin fiyatları ise 225 liradan başlayarak 460 liraya kadar çıkabilmektedir. Orta Anadolu bölgesinde bulunan ve gerek doğal gerek kültürel güzellikleri ile dikkat çeken Kapadokya bölgesinde keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda rota bulunmaktadır. Ürgüp ilçesinde bulunan Temenni tepesine çıkarak tüm peribacalarının bulunduğu bölgeyi tepeden izleme fırsatı elde ederken, tepede bulunan kafelerden alınacak içecekler ile birlikte geçirilecek zamanın çok daha keyifli hale gelmesi mümkün olmaktadır. Çok sayıda manastır, kilise ve yemekhane gibi yapıların içerisinde bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi ziyaret edilerek tarihi dokunun tam olarak keşfedilmesi ile eski dönemlere ait çok sayıda bilgi edinilebilmektedir.

Bahsedilen noktalar haricinde Kapadokya bölgesinde yoğun bir şekilde ilgi gören yerler arasında Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri ile Ihlara Vadisi gibi noktalar bulunmaktadır. Kapadokya bölgesinde konaklama sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda tesis bulunmakta olup bu tesislerin mimari yapısı bölgeye uygun olacak şekilde taş ev konseptiyle dekorize edilmiştir. Yemek alanında da yeni lezzetleri keşfetmeye açık olan konuklar için bölgenin yöresel lezzetleri arasında bulunan testi kebabı ve Nevşehir tavası gibi yemekler ön plana çıkmaktadır. Ayrıca yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun bir şekilde rağbet gören ve merak uyandıran uçan balon etkinliğine katılarak da eşsiz bir tatil geçirilebilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi