Kars Ankara Uçak Bileti Ara

Ülkemizin en uzak noktalarından bir tanesi olan Kars ile Ankara arasında yapılan seyahatler için uçak bileti ara şeklindeki ifadeyi ilgili internet sitelerine yazarak bu güzergahta hizmet veren hava yolu şirketlerine ulaşmak mümkündür. Ankara ile Kars arasındaki uçuşlara olan talebin az olması sebebiyle uçak bilet arandığı zaman fazla alternatif çıkmamakta ve insanlar mecburen mevcut olan uçuşlara ait biletleri almak suretiyle yolculuklarını yapmaktadırlar. Kars ile Ankara arasındaki uzaklık düşünüldüğünde otobüsler ile söz konusu yolculuğun yapılması çok uzun sürmekte ve insanlar bundan dolayı da aşırı yorulmaktadır. Dolayısıyla birkaç gün dinleme ihtiyacı hissetmekte ve bütün bunlar bir arada değerlendirildiğinde ciddi bir zaman kaybından söz etmek mümkün olmaktadır.

Kars ile Ankara arasında hizmet veren firmalarda Anadolujet yapmış olduğu aktarmasız uçuşlar sayesinde insanların kısa sürede seyahatlerini tamamlamalarını sağlamaktadır. Hava yolu şirketi tarafından yapılan uçuşların sayısı oldukça az olup günde sadece bir defadır. Haftanın her günü olan uçuşlar insanlara ciddi anlamda bir kolaylık sağlamakta ve söz konusu uçuşlarla seyahat etmek için alınması gereken biletlerin fiyatları ise 120 TL’den başlamaktadır. Fakat erken rezervasyon yaptırılmadığı takdirde bu fiyattan bilet almak neredeyse imkansızdır. Çünkü şirket tarafından izlenen fiyat politikasında ödenmesi gereken ücretlerin kademeli olarak artışı söz konusudur. Dolayısıyla da insanların ucuz olan koltuklar çok kısa sürede tükenmekte ve insanlar pahalı olanları almak durumundan kalmaktadır. Uçaklarla yapılan yolculuklar toplamda 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Ülkemizin en uzak köşelerinden bir tanesinde bulunan Kars’ın nüfusu 100 binin üzerindedir. Anadolu’nun giriş bölgelerinden birisinde bulunan kent içerisinde çok sayıda tarihi yapı bulunmakta olup bunların bir kısmı sapasağlam ayakta iken diğer kısmı ise yıkılmış ya da harabe durumundadır. Anadolu’ya giren kavimlerin birçoğu bu bölgede yaşamış ve burada savaşmıştır. Dolayısıyla söz konusu kavim ya da milletler bu eserleri yapmış fakat savaşlarda ya da doğal afetlerde bunlar zarar görmüştür. Şehrin kalesi buna en güzel örnek olup halen yerinde durmaktadır ve insanlar tarafından yılın farklı dönemlerinde ziyaret edilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi