Kars Havalimanı ayrıntılı adres bilgileri

Kars’ta bulunan Kars Harakani Havalimanı, şehir merkezinin dışında bulunmakta olup Keçiören köyüne çok yakın bir konumda yer almaktadır. Şehir merkezine sadece 5 km uzaklıkta bulunan havaalanına kolayca ulaşılabilmektedir. Havaalanı Keçiören köyünün hemen yanında bulunmakta olup diğer tarafında ise TOKİ tarafından yapılmış olan konutlar bulunmaktadır. Şehir merkezinden buraya gelmek son derece basittir, hatta insanlar yürüyerek dahi buraya ulaşabilmektedir. Fakat uçak yolculuklarındaki yüklerden dolayı bu tercih edilmeyen bir yöntemdir. Şehir merkezinden havalimanına gelmek isteyenler için toplu taşıma araçları bulunmakta olup dileyenler bu araçlarla buraya gelmektedir. Sadece 5 km uzaklıkta bulunmasından dolayı buraya taksiyle gelenlerin sayısı da oldukça fazladır.

Kars Harakani’den şehir merkezinden gelmek için Gaffar Okan Bulvarını kullanmak gerekmektedir çünkü burası kullanıldığında başka hiçbir yere dönülmeden doğrudan havalimanına ulaşılabilmektedir. İnsanlar Kars Havaalanına gelebilmek için bu bulvarı kullanmakta olup bu durum özel araçlar için geçerli olduğu gibi toplu taşıma araçları için de geçerlidir. Gaffar Okan Bulvarına ulaşmak içinse genellikle şehir merkezinden gelen İnönü Caddesi takip edilmektedir. Bu cadde bir noktadan sonra bu bulvarla birleşmekte ki burasıda yolcu ya da yolcu yakınlarını doğrudan havaalanına ulaştırmaktadır. Gaffar Okan Bulvarı kullanılarak havalimanına gelmek isteyen kişilerin gitmesi gereken yol yaklaşık 5 km olup o da yaklaşık olarak 9 dakika sürmektedir. Bu süre trafiğe bağlı olarak değişebilmektedir.

Kars Harakani’ye gelmek için farklı yollar da bulunmakta olup bu yollar daha uzundur. Bundan dolayı bu yollar çok fazla tercih edilmese de yolcuların bulunmuş olduğu konuma bağlı olarak kullanılmaktadır. Kars Havalimanının adres bilgileri genel hatlarıyla bu şekildedir. Bu havalimanı şehir için çok önemli bir konumda bulunmaktadır çünkü Kars ülkemizin çok uzak bir noktasında bulunmaktadır. Bundan dolayı buraya gelecek ya da buradan gidecek olan yolcular genellikle uçakla yolculuk yapmayı tercih etmektedir. Kars’tan ülkemizdeki birçok noktaya olmasa da büyük şehirlere doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Diğer şehirlere ise aktarmalı uçuşlar bulunsa da aktarmalı uçuşların daha pahalı ve uzun sürmesinden dolayı genellikle tercih edilmemektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi