Kars THY Uçak Bileti

Kars rotasına uçak yolculuğu ile seyahat etmek isteyen yolcular için THY aracılığıyla gerçekleştirilen seferler vasıtasıyla uçak bileti satın alabilmek mümkün olmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanından Kars Havalimanına yaklaşık 2 saatlik yolculuk süresi sonunda ve 195 lira seviyesinde bedel ödemek suretiyle gidebilmek mümkündür. Bir başka seçenek olarak Türk Havayolları ve Anadolu Jet ortaklığında gerçekleştirilen Ankara Esenboğa Havalimanını aktarma merkezi olarak kullanan uçuşlar da bulunmaktadır. Ortak seferlerde seyahat süresi 4 buçuk saat düzeyine çıkmakta ve uçak biletleri 245 lira seviyesinden müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Her iki seçenekte de müşteriler için kişi başına 20 kilogram bagaj hakkı tanınmaktadır.

Özellikle son dönemlerde Ankara kalkışlı olarak gerçekleştirilen Doğu Ekspresi seferleriyle popüler bir hale gelen ve turizm potansiyelinde artış sağlayan Kars ilinde yapılabilecek farklı aktiviteler mevcuttur. Pek çok doğal ve kültürel güzelliklerin ön plana çıktığı kentte en çok rağbet gören rotalar arasında Ani Harabeleri, Kars Kalesi ve Havariler Kilisesi gibi yerler bulunmaktadır. Ayrıca alternatif bir etkinlik olarak Sarıkamış Kayak merkezine çıkarak kayak yapabilme ve karın tadını çıkarabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca bölgede bulunan tarihi öneme sahip Sarıkamış Şehitler Anıtında dönemle ilgili bilgiler edinebilmek mümkündür. Kars halkı Azeri, Türkmen, Acem ve Kürtler gibi farklı topluluklardan oluşmaktadır.

Kars yöresinin yemek kültüründe ise kaz eti kullanılarak yapılan yemekler ön plana çıkmaktadır. Ayrıca bölgede yetişen evelik otundan yapılan evelik çorbası da tadılmaya değer bir başka lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen turizmin etkisiyle bölgede konaklama sektöründe faaliyet gösteren tesis sayısında da artış meydana gelmiştir. Farklı konseptler ve hizmet çeşitliliğine bağlı olarak fiyat politikası benimseyen oteller arasından bütçenize en uygun şekilde tercih yapabilmek mümkündür. Özellikle kış döneminde yapılacak ziyaretler ile birlikte unutulmayacak bir tatilin yaşanması söz konusu olabilecektir. Kentte çok aktif bir gece hayatı olmasa da yaz mevsiminde canlı müzik dinleme imkanı bulunmakta ve Kafkas dans gösterisi etkinlikleri de gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi