Katar THY Uçak Bileti

Körfez ülkeleri arasında yer alan Katar ile Türkiye arasında seyahat etmek isteyen kişiler için THY sefer düzenlemekte ve insanlar söz konusu seferlere ait uçak bileti almak suretiyle yolculuk yapabilmektedir. Katar sınırları içerisinde çok sayıda petrol yatağı bulunmakta ve ülke bundan dolayı çok zengin olduğundan hem buradan ülkemize hem de ülkemizden buraya çok sayıda kişi THY uçak bileti alarak doğrudan ya da aktarmalı olarak seyahat edebilmektedir. Basra körfezine kıyısı bulunan ülkelerden bir tanesi olan Katar sınırları içerisindeki kentler arasından en bilineni Doha olup kentin son halinden dolayı insanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Ülkemizden gelmek isteyenler için doğrudan seferlerin bulunması da iki ülke arasındaki seyahat eden kişi sayısını etkilemektedir.

Katar ile Türkiye arasında seyahat etmek isteyen ve bunu yaparken de direkt uçuşları tercih eden kişilerin mutlaka İstanbul’dan uçağa binmesi ve ülkenin başkenti olan Doha’da inmesi gerekmektedir. Çünkü diğer kentlerin tercih edilmesi durumunda insanların mutlaka aktarmalı uçuşları tercih etmesi gerekmektedir. İstanbul ile Doha arasında haftanın her günü seferler yapılmakta ve insanlar bunlar sayesinde 4 saat 20 dakikada yolculuklarını tamamlamaktadır. Söz konusu durum insanlar açısından çok büyük bir kolaylık sağlamakta ve gün içinde saat 01:20’de uçağa binen kişiler yerel saat ile 05:40’da Doha’ya iniş yapmaktadır. Yapılacak olan bu yolculuk için alınması gereken biletlere ödenmesi gereken ücretler ise 1.408 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artış göstermektedir.

Katar’a seyahat etmek isteyen kişilerin ödemesi gereken ücret yukarıda belirtilmektedir. Fakat söz konusu ücret sadece ekonomi sınıfı biletler için geçerli olup diğer sınıflar için ödenmesi gereken ücret çok daha fazladır. Nihayetinde insanlar genellikle ekonomi sınıfını tercih etmekte ve bundan dolayı da buraya ait olan koltuklar kısa sürede tükenebilmektedir. Bu sebep yüzünden insanlar ekonomi sınıfına ait biletler tükenmeden önce almak için biletlerini seyahat tarihine göre çok daha önce almaktadır. İki ülke arasında yapılan yolculukların çok büyük bir bölümü tatil amaçlı diğer kısmı ise farklı amaçlar için yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi