Kıbrıs THY Ucuz Uçak Bileti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan Ercan Havalimanına gün içinde çok sayıda Türk Hava Yolları uçağı inmekte ve insanlar bu firmanın sağlamış olduğu ucuz uçak biletlerle ülkenin farklı noktalarından buraya gelmektedir. THY tarafından yapılan seferlerin önemli bir kısmı aktarmasız ile aktarmalı uçuşlarda bulunmakta fakat direkt yapılan seferlere ait uçak biletleri daha ucuz olduğu ve seyahat diğerine göre çok daha kısa olduğu için insanlar tarafından genellikle aktarmasız uçuşlar tercih edilmektedir. Kıbrıs, Akdeniz ortasında bulunan çok büyük bir ada olup buranın yarısında Türk Cumhuriyeti yer almaktadır. Ülkemizin bir kenti konumunda olacak kadar iyi ilişkiler kurulmasından dolayı insanlar buraya sıklıkla gelmektedir.

İstanbul’dan Kıbrıs’a gitmek isteyen kişiler için farklı uçuş seçenekleri yer almakta olup bunların önemli bir kısmı aktarmasızdır. Söz konusu uçuşları THY yaptığı gibi THY’ye bağlı olarak faaliyet sürdüren Anadolujet de yapmaktadır. THY tarafından gün içinde 4 farklı uçuş yapılmakta olup insanlar bunlarla doğrudan Kıbrıs’a gidebilme fırsatını yakalamaktadır. Söz konusu uçuşlar saat 07:50, 13:40, 18:35 ve 00:50’de yapılmakta olup bunlar toplamda 1 saat 30 dakika sürmektedir. Çok kısa bir sürede Kıbrıs’a ulaşma imkanı bulan yolculuların uçak biletleri için ödemesi gereken ücretler ise seyahat tarihi ve talebe göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak biletler için ödenmesi gereken miktar ise 230 TL’dir.

İstanbul ile Kıbrıs arasında ucuz bilet ile seyahat etmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. THY tarafından yolculara farklı sınıflarda koltuklar sunulmakta ve bunlara verilen hizmet farklı olduğu için fiyatları da farklı olmaktadır. Nihayetinde ekonomi sınıfına ait biletle çok daha uygun iken diğer sınıflara ait biletlerin fiyatları daha fazladır. Bundan dolayı insanların büyük bölümü ekonomi sınıfına ait koltuklara yönelmekte ve bunlar bundan dolayı çok kısa sürede tükenmektedir. Ucuz bilet almak isteyen kişilerin mutlaka biletlerini seyahat tarihinden çok önce ekonomi sınıfına almaları gerekmektedir. Ekonomi sınıfına ait yerlerin tükenmesi durumunda diğer koltuklar için ödenmesi gereken miktar daha fazla olmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi