Konya Trabzon İndirimli Uçak Biletleri

Ülkemizin en büyük yüzölçümüne sahip Konya şehrindeki havaalanından Trabzon şehrine ucuz yolculuk yapmak isteyen yolcular direkt sefer bulamayacaklarından aktarmalı uçak biletleri üzerinden indirimli olanları araştırmalıdır. Uçak ile indirimli yolculuk yapmak için biletleri erkenden almak gerekir ki Konya kenti ile Trabzon arasındaki biletler çok çabuk tükendiğinden iki şehir arasındaki yolculuk planları erkenden yapılmalıdır. İki şehir arasında Pegasus ve Türk Hava Yolları firmaları uçak seferleri düzenlemektedir. Direkt uçuş bulunmayıp 1 aktarmalı seyahat etmek mümkündür. İki nokta arası en indirimli uçak bileti 116 TL’ye satılır iken en yüksek fiyat ise 1499 TL’dir. Direkt uçuş yapılabilse daha kısa sürede yapılacak olan yolculuk aktarmalı olduğunda 4 saat 45 ile 20 saat 30 dakika arasında değişmektedir.

Konya, İç Anadolu Bölgesinin tahıl ambarı olarak bilinen kentimiz olup Mevlana hazretlerinin memleketidir. Aralık ayında düzenlenen Şeb-i Arus törenlerinden dolayı yolcu talebi oldukça fazla olmaktadır. Aralık ayının dışında diğer aylarda da şehrin doğal ve turistik alanları yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Bundan dolayıdır ki kentte karadan ve havadan çeşitli ulaşım imkanı bulunmaktadır. Konya’ya farklı şehirlerden direkt uçuşlar bulunmaktadır. Şayet Konya’ya direkt uçuş bulunamaz ise Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçup oradan Konya’ya geçilebilir. Ankara’dan ulaşım 3 saat olduğundan birçok kişi bu alternatifi de değerlendirmektedir. Ankara başkent olduğundan günün her saatinde uçuş bulunmaktadır. Aynı şekilde havaalanından terminale ulaşmak için de farklı imkanlar kullanılabilir.

Trabzon kentin sınırları içinde Sümele Manastırı, Trabzon Kalesi, Atatürk Müzesi, Uzun Göl, Ayasofya Müzesi, Kuştul Manastırı gibi çok değerli yerler bulunmaktadır. Bu mekanları gezmek isteyenler genellikle şehre havayolu ile gelmeyi tercih etmektedir. Karadeniz Bölgesinde bulunan kente karayolu ile de ulaşmak mümkündür. Fakat karayolu ile yolculuk çok uzun sürdüğünden yorucu olmakta ve gezmek için gerekli olan enerjiden tüketilmektedir. Tatilinin güzel geçmesini, yorulmadan, zahmetsiz, keyifli ve konforlu seyahat etmek isteyenler için en güzel tercih uçak yolculuğudur. Trabzon ile Konya arasında direk uçuş olmasa İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları üzerinden aktarma yapılarak karayoluna göre daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi