Kosova THY Uçak Bileti

Balkan ülkeleri arasında yer alan Kosova ile ülkemiz arasında bulunan iyi ilişkiler iki ülke arasındaki uçak seferlerine yansımış olup bunların önemli bir kısmı THY tarafından yapılmaktadır. THY tarafından yapılan seferlere ait uçak bileti alınmak suretiyle insanlar iki ülke arasındaki mesafeyi çok kısa sürede gidebilmektedir. Balkan ülkeleri arasında yer alan Kosova ile Türkiye arasında tarihsel bağda bulunmakta ve bu da yapılan yolculuklara yansımaktadır. İki ülke arasında doğrudan uçuş ile seyahat etmek isteyen yolcular uçaklarına İstanbul’dan binmekte ve Priştine’de inmektedir. Farklı kentlerin tercih edilmesi durumunda ise yolcular mecburen aktarmalı seferleri tercih etmek durumunda kalmaktadır. Aktarma merkezi olarak ise genellikle İstanbul kullanılmaktadır.

Dünyanın en önemli hava yolu şirketleri arasında yer alan Türk Hava Yolları dünya üzerindeki pek çok noktaya doğrudan ve aktarmalı seferler yaptığı gibi Kosova’nın başkenti olan Priştine’ye de seferler yapmaktadır. İstanbul’dan gün içinde bazen iki bazen ise bir defa uçaklar kalkmakta ve insanlar bunlarla seyahatlerini yapmaktadır. Söz konusu uçuşlar saat 08:35 ve 19:55’te yapılırken yolculuğun toplam süresi 1 saat 40 dakika olarak dikkat çekmektedir. Söz konusu yolculuk için alınması gereken bilete ödenecek ücretler ise 540 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artış göstermektedir. Nihayetinde insanlar kendi bütçe ve ihtiyaçlarına göre bunlar arasından seçim yapmakta ve bu şekilde seyahatlerini yapmaktadır.

Kosova’ya gitmek isteyen kişilerin ödemesi gereken ücretler 540 TL’den başlamasına karşın bazı zamanlarda 1.200 TL’yi aşabilmektedir. Bunun temel nedeni ise koltukların farklı sınıflara ait olması olarak gösterilmektedir. Ekonomi sınıfına ait biletler için ödenmesi gereken ücretler 540 TL iken diğer sınıflara ait koltukların fiyatları ise daha fazladır. İnsanlar genellikle ekonomi sınıfında bulunan koltukları tercih etmekte ve buna bağlı olarak da daha az ücret ödemektedir. Söz konusu durum bu koltuklara olan ilgiyi artırmakta ve dolayısıyla da bunlar çok kısa sürelerde tükenmektedir. İnsanlar ekonomi sınıfına ait koltuklar tükenmeden önce alabilmek için biletlerini yolculuk tarihinden çok önce almayı tercih etmekte ve bu da genellikle işe yaramaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi